3 Boyutlu Tebrik Kartı Yapımı

Özel günlerde kart yollamak; eskide kalan bir alışkanlık olsa da bazı şeylerin modası ve değeri hiç geçmez.

  • 23 Mayıs 2017
  • 3 Boyutlu Tebrik Kartı Yapımı için yorumlar kapalı

3 Boyutlu Tebrik Kartı Yapımı

Özel günlerde kart yollamak; eskide kalan bir alışkanlık olsa da bazı şeylerin modası ve değeri hiç geçmez. Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz, isterseniz çocuklarınızla güzel bir hobi olarak da yapabileceğiniz, dekoratif olarak da hoş duracak 3 boyutlu bir kart yapmak için bu fikrimizi kullanabilirsiniz. Bu kartın yapımı için size gerekenler; bir mukavva, renkli ve desenli karton parçaları, yapıştırıcı, kesici alet ve süsleme için kelebek şeklinde bir görsel. (Hazır kelebek stickerları da tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz çocuklarınızla birlikte çizdiğiniz kelebek görsellerini de kullanabilirsiniz.)

İlk önce kartın dış formunu oluşturun. Normal karttan biraz daha uzun bir kart formu oluşturun ki katlama kısımları için pay kalsın. Aşağıdaki görselde gördüğünüz ölçüleri kullanabilirsiniz.

3 Boyutlu Tebrik Kartı Yapımı 1

Kartın orta kısmında 6 eşit şerit kısmı oluşturun ve bu şeritleri iki iki birbirine katlayarak, akordeon gibi görünecek orta kısmı elde edin ve yapıştırıcı yardımıyla birbirine yapıştırın.

Mukavva kartın üstünü renkli kartonlarla kaplayarak dekoratif bir görünüm oluşturun. Ardından yine mukavvadan uzun üçgen formunda ot parçaları kesin. Bu kestiğiniz parçaların da üstünü desenli kartonla kapladıktan sonra, artık süsleme işlemine geçebilirsiniz.

3 Boyutlu Tebrik Kartı Yapımı 2

Kartın orta kısmında oluşturduğunuz katlamalı üç bölüme otları sokup yapıştırın. Bazılarını ön sıraya, birkaçını orta sıraya ve birazını da arka sıraya olmak üzere üç boyutlu bir görünüm oluşturacak şekilde otları da yapıştırdıktan sonra, son rötüşlara geçin.

Kelebek dekorları için tercih ettiğiniz süslemeleri de otların içine serpiştirin. Yine bazılarını öne, bazıları orta otlara, bazılarını da en arkaya olmak üzere ara ara kelebekleri yapıştırın.

3 Boyutlu Tebrik Kartı Yapımı 3

Kartın ön kısmını da kelebeklerle ya da farklı süslemelerle süsledikten sonra, artık 3 boyutlu kartınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

3 Boyutlu Tebrik Kartı Yapımı 4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,651 Saniyede Olu