Kapat

6 Adet Eski Kazakları Değerlendirme Fikirleri

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri 6 Adet Eski Kazakları Değerlendirme Fikirleri

Eski kazaklarınızı atmak yerine bu birbirinden güzel kendin yap fikrinden birini yapabilirsiniz. Dekoratif görünümü ve yumuşak yapısıyla eşyalarınızı kaplamada, aksesuar yapımında ya da dekoratif amaçlarla değerlendirebileceğiniz eski kazaklarınızı çıkarın ve seçtiğiniz fikri uygulamaya başlayın! Eski kazantan eldiven yapımı, ev ayakkabısı yapımı, ev eşyalarını kaplama, çanta yapımı, çizme tozluğu yapımı, bere yapımı… Beğeneceğinizden emininiz…

1. Eski Kazaktan Ev Ayakkabısı Yapımı

Eski Kazaktan Ev Ayakkabısı Yapımı

2. Eski Kazaktan Eldiven Yapımı

Eskimiş kazağınızı yumuşacık bir çift eldivene dönüştürmeye ne dersiniz? Her iki elinizin şeklini de kazaktan çıkardıktan sonra, kazağın iki tarafını birlikte kesin ve kestiğiniz parçaları birbirine dikin. İşte bu kadar! Artık eldivenlerinizi dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Eski Kazaktan Eldiven Yapımı

3. Eski Kazakla Eşya Kaplama Fikirleri

Eski kazağınızdan keseceğiniz bir parçayı eskimiş abajur ya da lambalarınızın üstüne yapıştırarak kış aylarına uygun bir dekorasyon fikri oluşturabilirsiniz.

Eski Kazakla Eşya Kaplama Fikirleri

4. Eski Kazaktan Çanta Yapımı

Eskimiş bir kazağınızın omuz kısımlarını derinden kesin. Yaka kısmını da aynı şekilde, derin bir U oluşturacak şekilde kestikten sonra kenarlarını dikiş makinesiyle geçin. Günlük kullanım için ideal olacak çanta modeliniz hazır!

Eski Kazaktan Çanta Yapımı

5. Eski Kazaktan Çizme Tozluğu Yapımı

Bu sene çok moda olan çizme tozluklarını eski kazaklarınızdan yapabilirsiniz. Yukarıdaki birbirinden güzel fikri uygularken artan kol parçalarını değerlendirebilirsiniz. Bir kazağın kollarını kesin ve kenarlarını dikin: İşte bu kadar!

Eski Kazaktan Çizme Tozluğu Yapımı

6. Eski Kazaklardan Bere Yapımı

Eski bir kazaktan kafa ölçülerinize uygun iki adet yarım daire, bir adet dikdörtgen parça kesin. İki yarım daireyi birbirine diktikten sonra dikdörtgen parçayı ortasından dikerek fiyonk yapın ve berenizin üstüne dikin.

Eski Kazaklardan Bere Yapımı