Kapat

8 Adet Eski Kazakları Değerlendirme Fikirleri

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri 8 Adet Eski Kazakları Değerlendirme Fikirleri
Eski Kazakları Değerlendirme

Eskiyen ya da yıpranan kazaklarınızdan kışın kullanabileceğiniz, sıcak tutan ve farklı kendin yap fikirleri yapabilirsiniz. İşte eski kazakları kullanarak yapabileceğiniz, kışa uygun 8 adet kendin yap fikri…

Eski Kazaklardan Bere Yapımı

Eski Kazaklardan Bere

Sökülmüş ya da lekelenmiş kazaklarını atmak yerine, sağlam olan kısımlarını keserek şık bir bere elde edebilirsiniz. Bunun için görselde gördüğünüz gibi 6 adet üçgen parça kesmeniz gerekiyor. Bu parçaları tersinden birbirine dikip altta kalan kenar kısmını bir iki santim civarı dikerek güzel bir bereye sahip olabilirsiniz.

Eski Kazak ve Hırkalardan Evcil Hayvan Yatağı Yapımı

Eski Kazaklardan Evcil Hayvan Yatağı

Büyük bir ayakkabı kutusunun bir kenarını alın ve hırkanız ya da kazağınızla onu kaplayın. Bu kadar basit yöntemlerle ve hiç ücret ödemeden elde ettiğiniz muhteşem evcil hayvan yatağını görünce çok şaşıracaksınız!

Eski Kazaklardan Köpek Elbisesi Yapımı

Eski Kazaklardan Köpek Elbisesi

Eski kazağınızı görseldeki adımlara göre kesip dikerek, köpekleriniz için kışın giyebilecekleri sevimli kıyafetler yapabilirsiniz!

 Eski Kazaklardan Patchwork Battaniye Yapımı

Eski Kazaklardan Battaniye

Eskiyen birkaç kazağınızı alın ve onlardan farklı boyutlarda kare parçalar kesin. Bu parçaları dilediğiniz gibi kolaj yapıp birbirine yan yana dikin. Kışın sizi sıcak tutacak, koltukta dinlenirken kullanabileceğiniz güzel bir koltuk battaniyesi elde etmiş olacaksınız.

Eski Kazaktan Oyuncak Yastık Yapımı

Eski Kazaklardan Oyuncak Yastık

Görseldeki adımları izleyerek çocuk odalarına sevimli bir renk katacak olan bu şirin yastığı yapabilirsiniz. Dilerseniz oyuncak olarak da kullanılabilecek olan bu tavşan, sadece eski kıyafetlerinizi değerlendirmeniz için bile sevimli bir yol olacaktır!

 Eski Kazaktan Laptop Çantası Yapımı

Eski Kazaklardan Laptop Çantası

Her alanda şıklığından ödün vermeyen bir bayansanız; bir adet eski kazak ve bir parça renkli kumaşla görselde gördüğünüz laptop çantasını yapabilirsiniz.

             Kazaktan Çaydanlık Isıtıcı Kılıf Yapımı

Eski Kazaklardan Çaydanlık Kılıfı

Eski Kazaklardan Çaydanlık Kılıfı

Son zamanlarda çok moda olan çaydanlık kılıfları, ocaktan alınmış çaydanlıkların üstüne kapatılarak içindeki çayın masada da sıcak kalmasını sağlayan kullanışlı bir ürün. Bu ürünü eski bir kazağınızı kullanarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Görseldeki adımları izlemeniz ve biraz dikiş bilmeniz yeterli olacaktır!

Eski Kazaklardan Çorap Yapımı

Eski Kazaklardan Corap Yapimi

Eskiyen kazaklarınızdan birini alın ve biraz yün, dikiş malzemeleri ve bir parça kartonla birlikte aşağıdaki görselde bulunan adımları izleyerek kışlık, sıcacık tutan çoraplar yapın!