8 Adet Eski Tişört Geri Dönüşüm Fikirleri

Eskiyen tişörtlerinizle birçok geri dönüşüm fikrine imza atabilirsiniz fakat onları çok seviyor ve vazgeçmek istemiyorsanız; hem modaya uyacak şekilde onları güncellemenizi sağlayacak, hem de geri dönüşüm yaparak katkıda bulunmanızda yardımcı olacak bu 8 adet eski tişört geri dönüşüm fikrini tercih edebilirsiniz.

Bu proje için büyük bir erkek tişörtünü de kullanabilirsiniz. Bol bir eski tişörtü alın ve 1 numaralı görseldeki gibi yaka ve kollarını kesin. Ardından 2 numaralı görselde olduğu gibi ortadan katlayıp kenar kısımlarını kesin. Kestiğiniz parçalarda iki adet etek formunda parça ve iki adet de göğüs kısmınıza gelecek dikdörtgen parça bulunması gerekiyor. Gerekli ölçüm ve kesim işlemlerini görsele göre yaptıktan sonra bu parçaları birbirine dikin ve bel kısmına lastik geçirin.

          Eski Tişörtten Elbise Yapımı

Eski Tişörtten Elbise Yapımı

Eski Tişörtlerden Uzun ve Renkli Elbise Yapımı

Eski Tişörtlerden Uzun Elbise Yapımı

4 adet eskimiş tişörtünüzü alın ve bir tişörtü olduğu gibi kullanmak için kenara ayırdıktan sonra diğerlerinin kol altına yakın bir yerden gövde kısmını kesin. Kestiğiniz bu parçaları kenarlarından birbirine dikin; etek formunda bir parça elde edeceksiniz. Bu eteği ayırdığınız tişörtün bel kısmına diktikten sonra uzun elbiseniz bitmiş olacak.

Eski Tişörtleri Süsleme Fikri

Eski Tişörtleri Süsleme

Eski bir bluz ya da tişörtünüzü alıp yakasını keserek omzu açık bir üst parçasına dönüştürün. Ardından yaka bölgesine oval şekilde ve dilediğiniz genişlikte, yan yana küçük kesikler açın. Başka bir eski tişörtünüzden kestiğiniz ip formundaki şeritleri bu deliklerden geçirin; bir delik üstten, yanındakinin altından olacak şekilde örer gibi geçirdiğiniz ipleri geçirme işlemi bitince düğüm atın ya da dikin.

Eski Tşörtü Spor Bluzüne Dönüştürme Fikri

Eski Tişörtlerden Bluz Yapımı

Görseldeki adımları izleyerek bol bir tişörtü spor tişörtüne dönüştürebilirsiniz. Kol ve yaka kısımlarını kesip sırtını spor tarza getirdikten sonra, kestiğiniz parçalardan bir şerit hazırlayıp sırt kısmına dolayabilir, modern bir üst parçası elde edebilirsiniz.

Eski Tişörtleri Desenle Yenileme Fikri

Eski tişörtlerinizden vazgeçemiyorsanız; yakasını kesip omzu açık hale soktuğunuz bir tişörtünüzün üstüne dilediğiniz şekli yaparak onu desenli bir parçaya çevirebilirsiniz. Kağıda dilediğiniz şekli çizip iç kısmını kestikten sonra, tişörtün üstüne kağıdı koyup üstünü boyayın ve kurumaya bırakın. Bu işlem için görseldeki adımları izleyebilirsiniz.

Eski Tişörtleri Yenileme

Tişört Kesme ve Yenileme Fikri

Tişört Yenileme

Görseldeki adımları izleyerek tişörtünüzü kesik ve düğümlerle farklı dekolteli bir bluze dönüştürebilirsiniz.

Eski Tişörtlerden Farklı Bir Model Yapımı

Kalpli Tişört Yapımı

Bu modeli yapmak için size iki eski tişört gerekiyor: Birinin omzunu ve üstünü şekilli olarak kestikte sonra, diğer renkteki tişörtü iç kısma dikip tişörtün üstüne yaptığınız desenli kesiklerin altından görünmeleri gerekli. Görseldeki adımları izleyerek iki renkli ve desenli modern tişörtü yapabilirsiniz.

Eski Gömleği Modern Bir Gömleğe Dönüştürme Fikri

Eski Gömleği Yenileme

Eski uzun kollu gömleğinizden sıkıldınız mı? Kollarını kesip bu bol gömleği darlaştırarak ve yakasına modern bir kurdele yaparak farklı tarzda modern bir gömlek elde edebilirsiniz.