Adım Adım Göz Çizimi

Resim çizmeyi sevenler bilirler; çizimlerde en zorlanılan çeşit portre, yüzde en zorlanılan yer de gözlerdir. Şimdi size anlatacağımız adım adım göz çizimi sayesinde aslında göz çizmenin hiç de zor olmadığını göreceksiniz.


Adım Adım Göz Çizimi

Resim çizmeyi sevenler bilirler; çizimlerde en zorlanılan çeşit portre, yüzde en zorlanılan yer de gözlerdir. Şimdi size anlatacağımız adım adım göz çizimi sayesinde aslında göz çizmenin hiç de zor olmadığını göreceksiniz. Artık resimlerinizde bu tekniği kullanabilir, daha güzel ve gerçekçi portreler yapabilirsiniz. Kara kalem göz çizimi adımlarımızı izlemeye başlamadan önce elinize kağıt ve kaleminizi alın, ardından adımları izlemeye başlayın.

Adım Adım Göz Çizimi 1

İlk olarak göz şeklini kağıda çıkarın; sadece dış hattını çizdiğiniz gözün tam ortasına göz yuvarlağını ve göz bebeğini yerleştirin. Ardından gözün içinde ışık alan, beyaz kalacak kısmı da yukarıda gördüğünüz gibi hafif kare şeklinde çizerek belirtin ve kirpik detaylarını ekleyin.

Üst ve al kirpikleri görselde görüldüğü gibi çizdikten sonra, göz kapağı ve kaş gibi detayları da hafifçe belirtin. Artık kara kalem boyama işlemine geçebilirsiniz. Gözün içinde renklerin karıştığı bölgeyi, aşağıdaki görseldeki gibi üstün körü çizmeye çalışın. Ardından göz bebeğini simsiyah boyayın ve gözün renkli kısmını oluşturan bölgeyi de dışını çok koyu, içe doğru daha açık şekilde tarama yöntemiyle boyayın. Silgi yardımıyla az önce belirttiğiniz renklerin karıştığı bölgeyi silerek ışık gelen bölge olarak belirtin.

Adım Adım Göz Çizimi 2

Gözün içini boyadıktan sonra, daha çok detaylandırmaya geçebilirsiniz. Gözün renkli kısmının dış hatlarını iyice belirginleştirdikten sonra, sırada kirpikleri belirginleştirmek var.

Adım Adım Göz Çizimi 3

Şimdi sırada son detaylar var: Göz içine ve göz kapağının üstüne biraz daha ton atın. Parmağınızla hafifçe dağıttığınız bu gölgelendirmeden sonra, kirpik dipleri ve göz çevresine biraz daha gölge düşürün. İşte göz çizimi bitti. Artık resimlerinizde bu basit tekniği kullanarak güzel portreler elde edeceksiniz.

Adım Adım Göz Çizimi 4

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. azrakara diyor ki:

  Şey acaba benim için bir prenses elbisesi çizer misiniz acaba

  1. azrakara diyor ki:

   Evet

 2. bengisu diyor ki:

  ççoookkkk güzel oolmuş ben çizdim aynı böyle olmadı ama ./.95 (yüzde 95) benzedi ve süpeerrr oldu

 3. Ece diyor ki:

  güzelmiş

 4. Yağmur diyor ki:

  ben çok beğendim ☺

BİR YORUM YAZ
76 Sorgu Yapıldı. 2,473 Saniyede Olu