Kapat

Ağaç Takı Organizeri Yapımı

Anasayfa
Takı Tasarım Ağaç Takı Organizeri Yapımı

Bütün kadınlar takı kullanırlar ve genelde birkaçını kaybederler. Oraya buraya atılmış yüzükler, teki yere düşüp kaybolmuş küpeler, koyuldukları kutu ya da çekmecelerin içinde bir türlü bulunamayan bilezikler her zaman sorun olmuştur. Yapımı oldukça basit ve maliyet olarak da bütçenizi asla yormayacak olan ağaç formundaki takı organizeri, sizi bu derdinizden kurtaracak ve küpeyle yüzüklerinizi düzgün bir şekilde takabileceğiniz bir alan oluşturacak. Dekoratif açıdan da güzel görünen bu takı ağacının yapımı için gereken malzemeler şöyle:

Ağaç Takı Organizeri Yapımı 1
Malzemeler:

-Beyaz ve pembe yün,
-Şeker çubukları, (Hobi marketlerde, pasta yapım malzemeleri satan dükkanlarda kolaylıkla bulabileceğiniz bu çubuklar; çocuklarınızın yediği topitopların sapı. Dilerseniz biriktirip temizleyerek onları da kullanabilirsiniz.)
-Renkli boncuklar,
-Bir adet kalem,
-Küçük karton bir kutu, (Önceden takılarınızı koyduğunuz karton kutunun kapak kısmını kullanabilirsiniz.)
-Silikon ve makas.

Ağaç Takı Organizeri Yapımı 2

İlk önce ağacın iskeletini oluşturmakla işe başlayın. Aşağıdaki görselde olduğu gibi, kalem ağacın gövdesini oluşturacak ve küçükten büyüğe doğru keseceğiniz çubuklar da ağacın dalları olacak.

Ağaç Takı Organizeri Yapımı 3

Kestiğiniz dalları, üzerine silikon sürerek pembe yünle iyice tek tek sarın. Ağacın gövdesini oluşturacak olan kalemi de beyaz yünle aynı şekilde sarın. Dilerseniz farklı renkteki yün ya da farklı modeldeki ip seçeneklerini de tercih edebilirsiniz.

Ağaç Takı Organizeri Yapımı 4

Biraz önce oluşturduğunuz gibi; beyaz ağaç gövdesine silikon yardımıyla dalları eşit aralıklarla ve karşılıklı olarak, küçükten büyüğe doğru yapıştırın. Silikon soğuyup dallar iyice gövdeye yapıştıktan sonra, aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi renkli boncukları, dalların üzerine eşit aralıklarla yapıştırın. Bu boncuklar, dallara taktığınız yüzük ve küpelerinizin kaymaması için bir stoper görevi görecektir.

Ağaç Takı Organizeri Yapımı 5

Bütün dallara aynı işlemi tekrarladıktan ve silikonun iyice soğuyup kurumasını bekledikten sonra, seçtiğiniz küçük kutunun içine de silikon sıkarak ağacın tabanını kutunun tam ortasına yapıştırın. Kutunun üstüne de birkaç boncuk yapıştırarak dekoratif bir görünüş elde edin. Ağacın üst kısmı için küçük bir yıldız, çiçek ya da kelebek gibi dekoratif bir obje kullanabilir; daha şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. İşte takı organizeri ağacınız bitti; ağacın dallarındaki boncukların arasına yüzük ve küpelerinizi takabilirsiniz. Dallar bileziklerinizin ağırlığını taşıyamayabileceğinden; ağacın tabanında yer alan kutuyu bu iş için kullanabilirsiniz.

Ağaç Takı Organizeri Yapımı 6