Kapat

Ahşap Fotoğraf Çerçevesi Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Ahşap Fotoğraf Çerçevesi Yapımı

Hayatınızdaki özel anlardan size anılarla beraber bir şey daha kalıyor: O güzel günlerin delili olan, hayatınız boyunca o günleri ölümsüzleştirmiş olan güzel fotoğraflarınız! Anılarınız sizin için ne kadar değerliyse, fotoğraflarınızda aynı değeri hak ediyor. Bir zamanlar yaşamış olduğunuz o güzel anların şahitliğini yapan, o günlerin ölümsüzleşmiş hali olarak karşınızda duran o güzel fotoğraflarınız için kendiniz harika fotoğraf çerçeveleri yapabilirsiniz. Hiçbir yerde bulunmayacak, sadece size ait olacak özel tasarım çerçevelerin yapımında basit malzemeler kullanacaksınız fakat sonuç harika olacak! Özel günleriniz özel hissettirilmeyi hak ediyor; bu özel tasarım çerçeveler, evinize modern bir hava katarken fotoğraflarınızı da daha güzel bir hale sokacak. İşte size gereken malzemeler şunlar:

Malzemeler:

-İki adet farklı boyutlarda şamdan, (Cam ya da ahşap olabilir.)
-İki adet eşit boyutta büyük dikdörtgen ahşap parça,
-İki adet küçük dikdörtgen ahşap parça,
-İki adet ahşap boya,
-Eskitme ahşap boya,
-Silikon,
-Hasır ip,
-Hasır ya da keten kumaştan yapılmış iki adet küçük kurdele.

Ahşap Fotoğraf Çerçevesi Yapımı 1

İlk önce, ahşap parçaların hepsini  ve iki adet ahşap mandalı eskitme ahşap boyayla boyayın ve kurumaya bırakın. Kuruduklarından emin olduğunuzda alın ve aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi iki parçayı birbirine yapıştırın. Büyük olan parça dikey dururken, küçük dikdörtgen parça alt kısımda yatay konumda olmalı. Her iki tabla için de aynı işlemi yapın.

Ahşap Fotoğraf Çerçevesi Yapımı 2

Seçtiğiniz iki adet şamdanın etrafına, silikon yardımıyla hasır ipi yapıştıra yapıştıra dolayın.

Ahşap Fotoğraf Çerçevesi Yapımı 3

Bu işlem de bittikten sonra, ahşap parçaların yatay olan küçük parça kısmını alt tarafından iyice silikonlayarak az önce iple sardığınız şamdanın üstüne yapıştırın. Her iki tabla ve şamdan için de aynı işlemi yapın. Ahşap tablaların en üst kısmına ve tam ortaya gelecek şekilde mandalı yapıştırın. Mandalın yarısı tablanın üstünde, yarısı da yukarı taşmış şekilde olmalı; unutmayın. Tablanın üstüne yapıştırdığınız mandalın üstüne de kurdeleyi ortalayarak yapıştırın. İşte modern fotoğraf çerçeveleriniz bitti; şimdi ikisini yan yana koyarak güzel bir takım oluşturabilir, birine fotoğrafınızı koyarken birine de notlarınızı takabilir ve bu işlem için mandalları kullanabilirsiniz.

Ahşap Fotoğraf Çerçevesi Yapımı 4

Ahşap Fotoğraf Çerçevesi Yapımı 6