Kapat

Anlatımlı Krokodil Boyunluk Yapımı

Anasayfa
Anlatımlı Örgüler Anlatımlı Krokodil Boyunluk Yapımı

Sevgili hanımlar, hazır kışa da girerken gerçekten bu örneğimizi yapmayan kalmaz diye düşünüyorum. Hem rahat, hem çok amaçlı kullanışlı yaka boyunluğudur. Artık atkıları dolamaktan bıkmadınız mı? İşte sizlere atkılardan kurtulma formülü. Haydi, bu muhteşem boyunluğumuzu yapmaya başlayalım.

MALZEMELER

• Angola yünü
• 4.5 şiş
• İğne ( dikimi için )

YAPILIŞI

İlk olarak boyunluktan başlıyoruz. 100 ilmek, çekerek2 ters, 2 düz şeklinde 22 santim olarak örüyoruz. İsterseniz 1 ters, 1 düz şeklinde de yapılabilir.

Krokodil Boyunluk Yapımı 1

Şimdi çilek görünüşünü andıran krokodil yapalım. İlk olarak 6 zincirle halka yapıyoruz. Daha sonra 4 zincirle yukarısına çıkıp 6 tane 2li tırabzan yapıp dolduralım.

Krokodil Boyunluk Yapımı 2

6 zincir çekerek köşe noktasına V yapalım. V’nin ortasına 2 zincir yapıyoruz daha sonra orta kısmına V yapıyoruz. Uç kısmına da aynı şekilde V yapıyoruz. Yani başlangıçta toplamda 3 tane V yapıyoruz.

Krokodil Boyunluk Yapımı 3

Şimdi çilek desenini ortaya çıkartacağız. 4 zincir çekerek, 2li tırabzan şeklinde çıkıyoruz ama yüksek olarak çıkıyoruz ki yumuşak olsun diye. Bu şekilde 6 tane tırabzan yapıyoruz ve arada bir zincir çekip diğer kısmına da aynı şekilde 6 tane tırabzan yapıp ortadaki V ye bağlıyoruz. Şimdi yandaki V yi 6 tırabzanla dolduruyoruz. Aralar da tek zincir olarak üçüncü V yi aynı şekilde 6 tırabzan yapıyoruz.

Krokodil Boyunluk Yapımı 4

Aynı şekilde her katında V’leri artırarak toplamda 6 tırabzan şeklinde yaparak 9 tane V olacak. Dikerken de sağ tarafından 10, sol tarafından 10 ilmek ayırarak iğneyle dikiyoruz.

Krokodil Boyunluk Yapımı 5

Sevgili Hanımlar,

Bu mükemmel örneğimizi farklı renk seçeneğiyle de sizlere fikir olsun diye koydum. Gerçekten hem kullanış acısından, hem de görüntü acısından süper bir örnektir.

İyi günlerde kullanın…

“Anlatımlı Krokodil Boyunluk Yapımı” üzerine 2 yorum

  1. yasemin says:
  2. yeliz says:

Yorumlar kapalı.