Anlatımlı Paraşüt Örgü Modeli Yapılışı

Paraşüt örgü modeli ile bebek örgüleri yapmaya ne dersiniz? Videolu anlatımlı örneği inceleyerek paraşüt modelinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Sevgili ziyaretçilerimiz öncelikle sitemize hoş geldiniz. Elimizden geldiğince sizlere anlatımlı örgüler paylaşmaya özen gösteriyoruz. Fakat bunların yanında hobiler sitesi olduğumuz için diğer konulara da yer vermek zorundayız. İğne oyaları, tığ işleri, geri dönüşüm projeleri, dekorasyon fikirleri gibi bir çok kategori olduğu için her zaman örgü teknikleri paylaşamıyor olsak da sık sık paylaşmaya özen gösterdiğimizi bilmenizi isterim.

Şimdi paylaşmış olduğumuz örgü modeli paraşüt modelidir. Paraşüt modeli Arzu Lifebula youtube sayfasında yayınlanan ve siz değerli ziyaretçilerimiz için sitemizde paylaşmış olduğum bir modeldir. Paraşüt örgü modeli ile bebek örgüleri yapabilirsiniz. Bebek hırkası, bebek yelekleri, bebek süveterleri gibi bir çok bebek kıyafetlerini paraşüt örgü tekniği ile yapabilirsiniz. Bundan önce paylaştığımız Zincir Örgü Modeli gibi bu modelde de bebek örgüleri yapılabilir. Tekniğini öğrendikten sonra örgüleri yapmak çok kolay gelecektir. Zaten Arzu hanımın videolarını daha önce incelediyseniz çok sade ve basit anlatımı var. Yani örgü tekniğini öğrenmeniz için çok kolay bir şekilde anlatımlar yapmaktadır.

Paraşüt Örgü
Paraşüt Örgü

Paraşüt örgü modeli için 14 ilmek ve katları atıyoruz, artı 8 ilmek ! Kenar ilmek koyuyorsanız 2 kenar ilmek koyabilirsiniz. İki renk çalışılıyor.

Paraşüt Örgü Modeli Yapılışı

Sizlere örgü teknikleri arasında olan paraşüt örgü modelinin yapılışı paylaştık. Umarım bu modeli inceledikten sonra sizlerde bebek örgüleri yapmaya başlayabilirsiniz. Anlamadığınız noktalar olursa isterseniz Arzu hanıma Youtube kanalı üzerinden sorabilirsiniz. İsterseniz de aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Farklı örgü teknikleri ile örülen ve sitemizde paylaşmış olduğumuz bir kaç bebek örgülerinden bahsetmek istiyorum ;

Örgü Kız Çocuk Hırkası Yapılışı ile kız çocukları için örgü hırkalar yapabilirsiniz.
Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışları ile bebeklere el yapımı örgü battaniyeler yapabilirsiniz.
Örgü Bebek Yeleği Yapılışı konusunda bebek yeleğinin nasıl yapıldığı anlatılmaktadır.
Örgü Çocuk Elbisesi Yapımı konusunda da çok güzel bir elbise modelinin nasıl yapıldığı anlatılıyor.
Anlatımlı bebek patik ve bere yapılışı yazısında en çok beğenilen bebek patiği ve beresinin yapılışı bulunuyor.