Kapat

Arabalı Bebek Patikleri

Anasayfa
Bebek Patikleri Arabalı Bebek Patikleri
Arabalı bebek patiği

Örgü alanında her dönem yeni modeller dikkat çekmektedir. Her yaşa ve cinsiyete uygun olarak hazırlanan modeller arasında en ilgi çekici örnekler, çocuklar için hazırlanan örgü modellerinde yer alıyor. Yeni sezonun sevilen modellerinden olan araba patik modelleri, erkek çocukları için tasarlanmaktadır. Yarış arabası, normal araba ve taksi olarak çeşitlendirilen örnekler, her renk ve modelden hazırlanabilir. Yapılacak olan araba modelleri, şişle veya tığ yardımı ile örülebilmektedir. Son dönemlerin en çarpıcı ayak giysilerinden olan bu yeni modeller ile artık tüm erkek çocukları, kışları soğuktan korunabilecek.

Çocuklar için patikler, korkulu bir rüya gibidir. Onlara kış günlerinde patik giydirmek bu kadar zorken, hamarat hanımlarımız tarafından hazırlanan arabalı patikler ile, durum biraz daha kolaylaşıyor. Çünkü çocukların neredeyse hepsi arabaları çok seviyor. Birbirinden güzel renk ve model çeşitliliği ile hazırlanan bu patikler, tığla örüldükleri zaman çok daha diri bir görünüm ile karşımıza çıkıyorlar. Arabalı örnekler arasında sadece taksi ve sıradan arabalar değil, tanklar ve otobüsler de örülen modeller arasında yer alıyor. Çocuğun hangi arabayı sevdiği bu durumda önem taşıyor. Çünkü örnekler, özellikle çocukların en sevdikleri model olarak hazırlanırsa, onları severek giymesi çok daha kolay olacaktır.

Araba Patik Örnekleri

Bebekler veya yürüyen tüm çocuklar için hazırlanan patikler, değişik aksesuarların kullanılması ile süslenebilir. Çoğu arabaların cam kısmında kalın kurdeleler kullanılarak şeritli camlar elde edilirken, bazı araba tasarımlarının far yerlerinde parlak düğmeler kullanılmaktadır. Bu da arabaların, tüm çocukların ilgisini çekebilecek özelliğe gelmesini sağlıyor. Çocuk patik modelleri için belirlenen sıradan renkler yerine, araba modellerinde karışık renkler de tercih edilebilir. Bu sayede patiklerin çok daha gösterişli ve güzel görünmesi sağlanacaktır. Çocuk patik örnekleri, tığ yardımı ile önce bir taban oluşturularak yapılmaktadır. Sonrasında arabaların çevresi oturtulur. Hangi yaşta bir çocuğa yapılacaksa ona göre patiğin yüksekliği belirlenir. Örme işlemi bittikten sonra sıra süslemelere geliyor. Tekerlek, far gibi araba aksesuarları için yine tığ ile minik parçalar örülerek araca dikilir. Bazı hanımlar, araçların çok daha sevimli ve çizgi film karakterlerine benzer konumda olması için, arabaların farları için hareketli gözler kullanmaktadırlar. Bu seçim de çocukların ilgisini çekecek örnekler arasında yer alıyor.

Minik ayakların kış soğuğunda üşümemesi için artık anneler büyük çabalar sarf etmeyecek. Erkek çocuklara olduğu gibi araba seven kız çocuklarına da arabalı örnekler tasarlanabilir. Bunun için de pembe iplerden ve kızı simgeleyen figürlerden faydalanılması gerekiyor. Barbie’nin veya diğer kız oyuncak karakterlerinin arabası olarak tanıtılabilecek arabalar için çiçekler ve kelebekler de çok uyum sağlayacak aksesuar örneklerinden olacaktır.  Arabalı örnekleri kızına, oğluna veya torununa yapmak isteyen herkes, bu alanda hazırlanmış modelleri inceleyerek, seçtiği modeli hazırlayabilir. Farklı düşünceler bir araya geldiği zaman çok daha güzel modeller ortaya çıkıyor.