Kapat

Askılı Not Tahtası Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Askılı Not Tahtası Yapımı
Askılı Not Tahtası Yapımı

Son zamanlarda karşımıza çıkan güzel dekorasyonlarda sürekli gördüğümüz bir detay göze çarpıyor: Kara tahta boyasının dekorasyon ürünlerinde kullanımı! Kara tahtalı dekoratif ürünler hem modern bir görünüm sağlıyor, hem de size pratik bir dekoratif ürün sunuyor. Askılı not tahtası da bu işlevsel ve dekoratif ürünlerden biri. Özellikle mutfak kullanımında çok işinize yarayabilecek olan bu dekoratif ürün; yapımı çok zor olmayan, şık ve kullanışlı bir ürün olacak.

Malzemeler:
-Bir adet tahta yapmak için daha büyük ahşap bir parça,
-Ahşap parçayı dik tuttuğunuzda, enine tam denk gelecek ince bir raf parçası,
-Rafı tutturmak için ayak olarak kullanılacak iki adet küçük, yarım ovak ahşap parça,
-Kara tahta boyası,
-Dört adet eski çatal,
-Vida, çivi, çekiç, tornavıda.

Askılı Not Tahtası Yapımı

Tahta için seçtiğiniz parçayı kara tahta boyasıyla boyayarak işe başlayabilirsiniz. Düzgün bir şekilde boya işlemini gerçekleştirdikten sonra, parçayı kurumaya bırakın. Aynı şekilde raf için ayırdığınız ahşap parçaları da boyayın. Bu işlem için örneğimizde siyah boya kullanılmış fakat siz dilediğiniz renkte boya tercih edebilirsiniz. O parçalar da kuruduktan sonra, artık yapım işlemine geçebilirsiniz.

Ana tahta parçasının alt kısmına rafı ve ayaklarını çaktıktan sonra, rafın alt kısmına askıları yapma işlemine geçebilirsiniz. Ayırdığınız eski çatalların dişlerini ve çatalı da tam ortasından kıvırdıktan sonra, çatalı ahşap tablanıza vidalayabilirsiniz. Dekoratif ve farklı görünecek bu detay, askınızdaki en güzel ayrıntı olacak!

Askılı Not Tahtası Yapımı

Bütün parçaları birbirine ekleyin. Tahta tablanız, raflar ve askılar bir arada olduğunda, artık dilediğiniz mekanda onu kullanabilirsiniz. Küçük rafı dekoratif amaçlı ya da mutfak kullanımında bardak, baharatlık gibi eşyalarınızı koymak için; askılar da havluları asmak için kullanabilirsiniz. Mutfakta ihtiyacınız olan malzemeleri unutmamak için kara tahtanıza yazabilirsiniz ya da evden çıkarken, ailenize sevgi dolu notlar bırakabilirsiniz!

Askılı Not Tahtası Yapımı

“Askılı Not Tahtası Yapımı” üzerine 2 yorum

  1. aysel says:

Yorumlar kapalı.