Kapat

Ayakkabı Kutularını Değerlendirme

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Ayakkabı Kutularını Değerlendirme
Ayakkabı Kutularını Değerlendirme

Kadınların ayakkabı tutkusu evdeki ayakkabı kutularının artmasına da neden oluyor. Ayakkabılar ilk alındıkları zamanlar kutularında saklansa da sonradan bu kutular ya atılıyor ya da başka amaçlarla kullanılıyor. Siz de kutuları değerlendirmek isteyen ve geri dönüşüm fikirlerine değer veren bayanlardansanız; evdeki fazla ayakkabı kutularını aşağıdaki birbirinden güzel ve basit fikirler yardımıyla değerlendirebilirsiniz.

Ayakkabı Kutularından Dekoratif Raf Yapımı

Ayakkabı Kutularından Raf Yapımı

Evdeki fazla ayakkabı kutularını alın ve dışını metalik, içini pastel tonlarda boyayıp kurumaya bırakın. Kuruyan Ayakkabı kutusunun iç arka kısmının üst bölümüne bir delik açın ve duvara asın. İşte dekoratif raflarınız hazır; bu raflara fazla ağır şeyler koymamanız gerektiğini unutmayın. Eğer çok sağlam olmasını istiyorsanız, arka ve taban kısmına bir parça ince ahşap monte edebilirsiniz.

Ayakkabı Kutularından Raf Yapımı 2

Ayakkabı Kutularından Dekoratif Organizer Kutu Yapımı

Ayakkabı Kutularından Organizer Yapımı

Evdeki üstünde etiket, marka vs. olan gösterişsiz ayakkabı kutularını yapışkan desenli kağıtlarla kaplayarak organizer kutulara dönüştürebilir, dilediğiniz eşyalarınızı depolamak için kullanabilirsiniz.

Kutulardan Alışveriş/ Hediye Çantası Yapımı

Ayakkabı Kutularından Hediye Çantası Yapımı

Etrafını tutkallayarak desenli kağıtlarla kapladığınız kutuların karşılıklı iki kenarını ikişer delik şeklinde delin ve çanta sapı gibi olacak şekilde kalın ip takın. Elde ettiğiniz desenli çantaları dilerseniz alışverişlerde, dilerseniz hediye götürürken kullanabilirsiniz.

Ayakkabı Kutusundan Kablo Organizeri Yapımı

Ayakkabı Kutusundan Kablo Organizeri

Kenarını delip içine uzatma kablosu koyduğunuz desenli olarak kaplamış olduğunuz bir ayakkabı kutusunun kenarına da farklı kablolar ve şarj aletleri için yuva açarak düzenli bir şarj köşesi oluşturabilirsiniz.

Ayakkabı Kutusu Kapaklarından Organizer Yapımı

Ayakkabı Kutusu Kapaklarını Değerlendirme

Ayakkabı kutularının kapaklarını boyayarak ya da kaplayarak onları çekmece içlerini düzenleyecek organizerler olarak da kullanabilirsiniz.

Ayakkabı Kutusu Kapaklarından Tablo Yapımı

Ayakkabı Kutusu Kapaklarından Tablo Yapımı

Desenli olarak kapladığınız ayakkabı kutusu kapaklarını duvar dekoru olarak da değerlendirebilirsiniz.

Ayakkabı Kutusundan Çocuk Oyun Evi Yapımı

Ayakkabı Kutusundan Çocuk Oyun Evi Yapımı

Ayakkabı Kutularından Anı Kutusu Yapımı

Ayakkabı Kutularından Anı Kutusu Yapımı

Ayakkabı kutularını renkli kartonlarla kaplayarak onları anı kutularına dönüştürebilirsiniz.