Kapat

Ayakkabı Kutusundan Bebek Evi Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Ayakkabı Kutusundan Bebek Evi Yapımı

Yenihobiler ailesi olarak sizlere bugün ayakkabı kutusu aslında gereksiz gibi görülen şeylerin ne gibi faydalar getirdiğini açıklayacağız. Neye gereksinim duyarız bu yapacaklarımızı uygulamak için sorarsanız tabi ki güzel güzel ayakkabı kutularına cevabını alırsınız. Peki nerededir en güzel ayakkabı kutuları online ayakkabı sitesi ayakkabionline.com‘dadır elbet…

Kız çocuklarının en çok oynadıkları oyun evciliktir. Oyuncak bebeklerle oynamak, onlara aksesuarları, kıyafetleri ve eşyalarıyla bir dünya kurup hikayeler yaratmak en çok sevdikleri oyunların başında gelir. Evcilik oynamak sadece kız çocuklarının değil, erkek çocuklarının da yapabileceği bir aktivitedir. Onlar da yaratıcılıklarını kullanarak oyunlar üretebilir. Dilerseniz kız çocuklarınızın oyuncak bebekleriyle oynayabilecekleri, dilerseniz erkek çocukların lego ya da küçük figürlerini oynatabilecekleri, yapımı oldukça basit olan ve sonuç olarak gerçeklerini aratmayan güzel bir oyuncak bebek evi yapmak isterseniz; bu fikir çok hoşunuza gidecektir. Evdeki malzemelerle yapabileceğiniz, aldığınız ayakkabıların kutularını kullanarak geri dönüşüme de katkıda bulunabileceğiniz, yapımı oldukça basit olan bu oyuncak bebek evi için ihtiyacınız olan malzemeler şöyle:

Ayakkabı Kutusundan Bebek Evi Yapımı 1

Malzemeler:

-4 adet ayakkabı kutusu,
-Beyaz boya,
-Dekoratif desenli kağıtlar, (Kendinden yapışkanlı kağıtlardan parçaları da tercih edebilirsiniz. Bulamazsanız; evin tasarımda kullanmaya uygun desenlerde kağıtlar edinerek tutkal yardımıyla da yapıştırabilirsiniz. Duvarlar için desenli, evin zemini için ahşap ve halı görünümlü kağıtlara ihtiyacınız var.)
-Gazete kağıdı,
-Koli bantı,
-Tutkal.

Karton ayakkabı kutularını alın ve aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi birbirine yapıştırın. Evin ilk katı için; bir karton kutunun içine yan şekilde uç kısmını soktuğunuz bir ayakkabı kutusunu iyice bir diğer kutuya yapıştırın. İkinci kat için; yan kutunun tam üstüne bir tane, bir de diğer kutunun üstüne ve yan kutu onun içine girecek şekilde daha küçük bir ayakkabı kutusunu yapıştırın.
Ayakkabı Kutusundan Bebek Evi Yapımı 2

Yapıştırmış olduğunuz kutuların etrafını alabildiğine tutkallayarak gazete kağıdıyla sarın. Gazete kağıtları, bantlardan girintili çıkıntılı olmuş yüzeyi düzenleyecek ve evin düzgün bir dış kısmı olmasını sağlayacaktır.

Ayakkabı Kutusundan Bebek Evi Yapımı 3

Evin ana hatları hazır; şimdi sırada evi boyama ve dekorasyonunu yapma kısmı var. Evin iç kısmı için; zemini tamamen döşeyecek şekilde kestiğiniz ahşap görünümlü kağıtları ilk kata yapıştırın. Evin üst katına; yani yatak odası kısmı olarak kullanılabilecek olan bölüme halıfleks döşenmiş gibi bir görüntü vermek için daha düz renkli bir parça yapıştırın. Evin duvarları için birbirinden farklı desenli kağıtları, duvar olacak kısımlara yapıştırıdıktan sora evin iç süslemesi bitmiş olacak. Son olarak evin dış kısmını beyaz boyayla boyayın ve kurumaya bırakın.

Ayakkabı Kutusundan Bebek Evi Yapımı 4

Evin dış kısmı tamamen kuruduktan sonra, artık oyun oynamak için hazır bir hale gelmiş olacak. Daha profesyonel bir görünüm için; ayakkabı kutularını düz bir hale getirip evin önündeki boş kısma yapıştırabilir ve bahçe olarak kullanabilirsiniz. Hatta evin duvarlarına pencereler, perdeler, evin içine de dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Evin içi için yine basit yapılan ve kolay bulunan malzemelerden oluşturulan eşyalar istiyorsanız; yumurta kolisinden kesip yapıştırarak ve boyayarak yapabileceğiniz bu basit mobilyaları da kullanabilirsiniz:

Ayakkabı Kutusundan Bebek Evi Yapımı 5

Ayakkabı kutularını farklı şekillerde birleştirerek, yine güzel ve renkli oyun evleri oluşturabilirsiniz. Evin iç kısmında kullanmak için gerçek oyuncak ürünler de tercih edebilirsiniz.

Ayakkabı Kutusundan Bebek Evi Yapımı 6

Bu da evin bitmiş hali:

Ayakkabı Kutusundan Bebek Evi Yapımı 7

“Ayakkabı Kutusundan Bebek Evi Yapımı” üzerine 2 yorum

  1. Huriye says:
  2. mine says:

Yorumlar kapalı.