Kapat

Ayakkabı Kutusundan Oyuncak Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Ayakkabı Kutusundan Oyuncak Yapımı

Çocukların oyunla geçirmesi ve oynarken de öğrenmesi gereken çağında, onlara hazır oyuncaklar almak yerine kendileri de yapabilecekleri; yaratıcılıklarını kullanmalarını sağlayacak ve bir yandan da onlara geri dönüşümün önemini gösterebilecek oyuncaklar yapmayı adet haline getirin. Bu hem çocuklarınızı mutlu edecek, hem de onlarla daha fazla vakit geçirmenizi sağlayacak. Küçük çocukların da biraz yardım sayesinde yapabilecekleri bu oyuncak: karton ayakkabı kutusundan yapılan bir fırın! Üstelik oldukça da basit. Kendinize aldığınız bir ayakkabının kutusunu ayırın ve onunla çocuğunuza bu oyuncağı yapmaya başlayın.

Malzemeler:

-Bir adet ayakkabı kutusu,
-Küçük bir karton parçası,
-Kırmızı, siyah, turuncu gibi renklerde keçe parçaları,
-Beyaz bir keçe,
-Şişe kapağı,
-Yapıştırıcı.

Karton ayakkabı kutusunu olduğu gibi bırakın. Sadece düz dururken öne bakan kenarının yarısını kapak formunda kesin. Alttan kutuya sabit kalsın fakat üstü ve iki yanı kesik olsun. Daha sonra şişe kapaklarını yapıştırıcı yardımıyla kutunun kenarına yapıştırın ve düğme formuna sokun.

Ayakkabı Kutusundan Oyuncak Yapımı 1

İşte fırının yapımı bu kadar basit. Bu da kutunun yani fırının açık hali:

Ayakkabı Kutusundan Oyuncak Yapımı 2

Diğer karton parçasından da yukarıda gördüğünüz şekilde bir fırın sopası şekli kesin.

Şimdi sıra pizzayı yapmakta. Pizza için, beyaz keçe kumaştan bir yuvarlak kesin. Bu pizzanızın hamuru olacak. Diğer renkli kumaş parçalarından da sebzeleri kesmeniz gerekiyor. Kırmızı parçadan yuvarlak dilimler, siyah parçadan zeytinler, yeşil parçadan yeşillikler, turuncu parçadan havuçlar… Eğer her renkte keçeye sahipseniz; daha birçok sebze ve et ürünü şekli kesebilirsiniz. Karar size kalmış.

Ayakkabı Kutusundan Oyuncak Yapımı 3

İşte basit fırın ve pizza hazır bile. Artık çocuğunuz eğlenerek oynayabilir. Oyuncak fırınında pişireceği hayali pizzalar hep sizin için olacak!

Ayakkabı Kutusundan Oyuncak Yapımı 4

“Ayakkabı Kutusundan Oyuncak Yapımı” üzerine 1 yorum

  1. rumma says:

Yorumlar kapalı.