Kapat

Balondan Hayvan Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Balondan Hayvan Yapımı

Çocukların yaratıcılığını arttırmak için onlara farklı tasarımlar yaptırmak, el işi becerilerinin gelişmesini sağlamak, oynayıp eğlenirken öğrenebilecekleri projelere katılmalarını sağlamak çok önemlidir. Size anlatacağımız basit proje de bu projelerden biri. Dilerseniz okulda öğrencilerinize, dilerseniz evde çocuklarınıza yaptıracağınız bu proje kolay ve az malzeme gerektiriyor. Ayrıca küçük çocukların da rahatlıkla yapabileceği bir oyuncak. Bu proje için ihtiyacınız olan malzemeler:

Balondan Hayvan Yapımı
-Balon,
-Karton,
-Tutkal,
-Gazete kağıdı,
-Kumaş parçaları,
-Makas.

Balondan Hayvan Yapımı

Balondan yapılan bu hayvanlar çok sevimli! Projenin ilk adımı: balonun tutkallanıp üzerinin gazete parçalarıyla kaplanması. Uzun uzun kestiğiniz gazeteleri tutkalladığınız balonun üstüne yapıştırın ama küçük bir kenarı yapıştırmadan açık bırakın.

Balondan Hayvan Yapımı 3

Bütün balonu kapladığınızda kurumaya bırakmanız gerekiyor.

Balondan Hayvan Yapımı 4

İyice kuruduğundan emin olduktan sonra balonu patlatın. Elinizde gazeteden bir top kalmış olacak. Bu top, hayvanınızın vücudunu oluşturacak. Bu gazete şeklindeki topun üstüne tutkal sürerek iyice tutkalladığınız kartonu da etrafına sarın.

Balondan Hayvan Yapımı 5

Daha sonra, aynı renkte kartondan eşit uzunlukta parçalar kesin ve bu parçaları yine tutkal yardımıyla topun üstüne yapıştırmaya başlayın.

Balondan Hayvan Yapımı 6

Balondan Hayvan Yapımı 7

Bu topun üstüne de biraz tutkal sürün ve yine kurumaya bırakın. İyice kuruyan top, hayvanınızın vücudu olacak. Üzerine yapacağınız hayvana göre parçalar keserek yapıştırmanız gerekiyor. Bu parçaları karton ve kumaştan, karışık bir şekilde yapın ve yapıştırın. İşte hayvanlarınız hazır!

Balondan Hayvan Yapımı 8 Balondan Hayvan Yapımı 9