Kapat

Banyo Lifi Modelleri 2018

Anasayfa
Lif Modelleri Banyo Lifi Modelleri 2018
Yeni banyo lifi örneği

Tığ işi ile yapılan el işleri, bütün kategorilerde, dışarıya hoş bir görünüm yansıtmaktadır. Danteller, vitrin ve mutfak takımları, salon takımları, masa ve fiskos örtüleri, sehpa örtüleri, abajurlar, aksesuarlar, hediyelik eşya ve takılar gibi tığ işi lif örnekleri de, tığla yapılan en güzel tasarımlardan bir tanesidir. Lifler, şüphesiz her banyonun vazgeçilmezidir. Modern çağda yaşamamızla artık liflerin yerini hazır ürünler almaya çalışsa da, el örgüsü ve birbirinden hoş modellere sahip olan lif desenlerinin yerini, kolay kolay hiçbir şey dolduramaz gibi görünüyor. Öyle ki, örgü alanında her dönem, her parça için yeni modeller tasarlanıyor. Örgü lifler de bu yeni tasarımlara sahip olan el işi kategorileri arasına girmektedir. Tığ işi lif modelleri olarak yapılan örnekler için kullanılan yeni desenler, kat kat çiçeklerin, farklı figürlerin ve sıra dışı motiflerin, liflerde uygulanmasıyla dikkat çekmektedir.

Eskiden mutfaklarda da kullanılan tığ işi, banyo lif modelleri, şimdilerde banyoların vazgeçilmezidir. Çünkü bu lifler, hem içerisindeki desenlerin banyoda aksesuar gibi görünmesini sağlarken, hem de bu desenlerle, çocuklara banyoyu eğlenceli kılabilmek için bir aracı konumunda olmaktadır. Genellikle çiçek desenli modeller, diğer örneklerde olduğu gibi, banyo lif örnekleri içerisinde de klasik  olan modellerden sayılmaktadır. Her ne kadar klasik gibi görünse de, çiçek desenleri hamarat bayanların elinden, öyle bir farklılıkla çıkıyor ki, yepyeni modeller, bütün bayanları etkilemeye yetiyor. İnternetteki anlatımlarıyla kolayca yapılan çiçekli lif modelleri arasında, marul ve lahana lif modelleri, katmerli gül modeli, papatya, lale ve karanfil modeli gibi çeşitler bulunmaktadır.

Banyo Lifi Modelleri 2018

Örgü lif modelleri arasında bir de yeni figürlerin oluşturduğu örnekler dikkat çekmektedir. Gelin ve damadın bulunduğu lif örneği, balık biçimi ve deseninin bulunduğu lif modeli, en sevimli hayvanlardan oluşan lif modeli ve elbise şeklinde yapılmış lif modelleri, bu sezonun en tercih edilen modellerindendir. Lifler, çeyizlik olarak, gündelik yaşamda veya hediyelik olarak tercih edilebilir özelliktedir.

“Banyo Lifi Modelleri 2018” üzerine 1 yorum

  1. bicümle says:

Yorumlar kapalı.