Banyo Organizeri Yapımı

Son yıllarda birçok farklı dekorasyon stili öne çıkmaya başladı. Bu stillerden biri de Country tarzı ev dekorasyonu diyebiliriz.

  • 02 Nisan 2017
  • Banyo Organizeri Yapımı için yorumlar kapalı

Banyo Organizeri Yapımı

Son yıllarda birçok farklı dekorasyon stili öne çıkmaya başladı. Bu stillerden biri de Country tarzı ev dekorasyonu diyebiliriz. Genelde kır evi temasına yakın, daha çok doğal ürünler kullanılarak yapılan bu dekorasyonda en önemli materyallerden biri de şüphesiz ki ahşaptır. Bu tarzda bir eviniz varsa, size çok uygun bir dekor önerimiz var. Üstelik sadece dekor değil, eşyalarınızı toparlamada da büyük yardımcınız olacak bu fikir bir organizer diyebiliriz. Sadece Country tarzı evlerde değil, retro ve endüstriyel gibi stilleri benimsemiş evlerde de uyum içinde tercih edebileceğiniz bu organizer; özellikle banyoda kullanmak için çok iyi bir fikir! Size gereken malzemeler:

-Dilediğiniz tasarım için tahta parçaları,
-Eskitme boya,
-Birkaç kavanoz,
-Kavanozları monte edebilmek için ihtiyacınız olan metal kelepçeler (Yapı marketlerde bulabilirsiniz.)

İlk önce tahtaları eskitme boyayla boyamaya başlayın. Bunun yerine zaten boyalı olan bir tahtayı zımparalayarak da aynı etkiyi yaratabilirsiniz. Tahta kuruduktan sonra, aldığınız metal kelepçeleri üzerine çeşitli aralıklarla monte edin.

Banyo Organizeri Yapımı

Bu tasarımda farklı şekiller oluşturabilirsiniz. Bu kelepçeler, çeşitli boyutlara getirilerek kavanozların tutulmasına yarıyor. Aslında organizeriniz bitti bile diyebiliriz. Sonraki işlem, onu duvara monte etmek ve kavanozları kelepçelere takıp kelepçeleri iyice sıkmak.

Bu fikri beğendiyseniz, aşağıdaki görsellerde olduğu gibi farklı tasarımları deneyebilirsiniz:

Tek bir tahta parçasını boyayıp kelepçeleri yan yana monte ederek oluşturacağınız kavanozlu organizer, küçük banyolarda pamuk ya da kulak temzileme çubuğu gibi materyallerin depolanması için ideal.

Banyo Organizeri Yapımı

Dilerseniz; dikey olarak kullanacağınız bir ahşap parçasının üstüne kavanozu takıp, altına ekleyeceğiniz bir askı aparatıyla hem havlularınız, hem de diş fırçası ve macunu için depolama alanı oluşturabilirsiniz.

Banyo Organizeri Yapımı

Daha büyük ve daha etkileyici olan fikir ise bu: Daha büyük banyolarda kullanılabilecek olan, birkaç tahta parçasını birbirine çakıp farklı şekillerde takılmış kavanozlarla elde edilebilecek bir organizer. Ayrıca daha çok eşyanızı alacaktır ve daha çok depolama alanı oluşturacaktır!

Banyo Organizeri Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
73 Sorgu Yapıldı. 0,787 Saniyede Olu