Kapat

Basit Alışveriş Çantası Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Basit Alışveriş Çantası Yapımı
Basit Alışveriş Çantası Yapımı

Kadınlar, en büyük tutkularından biri olan çantaların her zaman dikkat çekici ve farklı olmalarını isterler. Bunun için binlerce lira harcamanıza gerek yok; çok basit bir şekilde, hem de geri dönüşümle kendi çantanızı kendiniz yapabilirsiniz. Çok kısa bir zamanınızı alacak ve sizi maddi-manevi açıdan çok yormayacak olan basit çanta, özellikle alışveriş çantası olarak çok kullanışlı! Yaz günlerinde de rahatlıkla günlük şekilde kullanabileceğiniz bu çanta, alışverişe çıkarken bütün eşyalarınızı içine alacak kadar da geniş bir model.

Basit Alışveriş Çantası Yapımı
Basit alışveriş çantası yapımı için size gereken malzemelerse şöyle:

-Eski bir tişört,
-İğne- iplik,
-Makas.

Evet, yanlış duymadınız! Sadece bir tişörtle harika ve dikkat çekici bir çanta modeli yapabilirsiniz. Üstelik bu çantadan sadece sizde olacak ve tasarımcısı da siz olacaksınız!
Öncelikle, görselleri numara sırasına göre izleyerek adım adım tişörtü keselim. Elinizdeki tişörtünüzü görseldeki gibi ikiye katlayın ve kollarını keserek, onu askılı bir bluz formuna sokun.

Basit Alışveriş Çantası Yapımı

Bu işlem bittikten sonra, tişörtün etek kısmını içe doğru katlayarak dikin. Çantanızın ana formu hazır. Bundan sonraki işlem, çantanızı farklı bir tasarıma çevirmek ve ona biraz dikkat çekici ayrıntı katmak. Çantanızın yan kısımlarını, 7. görselden itibaren görüldüğü gibi küçük küçük kesin. Bu işleme, çantanın ortalarına kadar devam edin. Burada da biraz yaratıcılığınızı konuşturup, istediğiniz kadar kesebilir, farklı şekiller de yapabilirsiniz ama görseldeki gibi bir kesim sizin için yeterli olacaktır. İşte çantanız hazır!

Basit Alışveriş Çantası Yapımı

Eğer istiyorsanız, çantanıza farklı dekoratif detaylar da ekleyebilirsiniz. Renkli ve desenli bir tişörtten de bu çantayı yapabilir, daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz; karar size kalmış. Çantanızı alışverişten günlük hayata kadar her alanda kullanabilir, dilerseniz meyve filesi olarak da tercih edebilirsiniz. Çantanız, herkesi kıskandıracak!

“Basit Alışveriş Çantası Yapımı” üzerine 1 yorum

  1. rumma says:

Yorumlar kapalı.