Kapat

Basit Beşik Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Basit Beşik Yapımı
Beşik Yapımı

Küçük çocukların rahatlıkla yapabileceği ve yaptıktan sonra da oynayabileceği kolay bir fikrimiz var: oyuncak bebekler için beşik yapımı. Kolay bulabileceğiniz malzemeler ve çocuklarınızla birlikte yapabilme imkanı sunan basit yapılışıyla bu beşiği çok seveceksiniz. Plastik oyuncak beşikleri değil, çocuğunuzun oyuncak bebekleri için birlikte yaptığınız beşikleri kullanırken herkes mutlu olacak!

 

Beşik Yapımı

Beşik yapımı için gereken malzemeler:

 

-Silindir şeklinde karton ambalaj (Bir cips kutusu bu işlem için çok uygun olacaktır; bulamazsanız da karton süt kutusu gibi fikirleri de kullanabilirsiniz.)

-Boya,

-Bant,

-Tutkal,

-Cupcake kağıdı,

-Makas.

Beşik Yapımı

Kutunun kesim işleminde çocuğunuza yardım edebilirsiniz fakat diğer işlemleri o da rahatlıkla yapabilir. İlk önce, kutuyu aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi kesmeniz gerekiyor.

Beşik Yapımı

Kutunun ortasında bebeğin sığabileceği bir yer açıp kestikten sonra, plastik kapağında da yukarıdaki gibi iki çizgi çizin. Ardından da bu çizgilerden kapağı kesip ikiye ayırın. Kestiğiniz iki parçayı, aşağıda görüldüğü gibi yarım ay şeklinde kesin.

Beşik Yapımı

Bu yarım ay şeklindeki iki plastik parçayı beşiğin alt kısmına düzgün bir şekilde yapıştırın. Bu işlem de bittikten sonra, beşiğin boyama işlemine geçebilirsiniz. Boyadıktan sonra kurumaya bırakın.

Beşik Yapımı

Beşik kuruduktan sonra, cupcake kağıdını alıp şekilde görüldüğü gibi ortasını kesip çıkarın ve beşiğin içine yapıştırın.

Beşik Yapımı

Dilerseniz; beşiğin üstüne renkli kalemlerle desenler çizebilirsiniz. İşte harika bebek beşikleri hazır! Üstelik de çocuğunuzla birlikte yaptınız!
Beşik Yapımı