Basit Fotoğraf Albümü Yapımı

Hayattaki en önemli anılar, fotoğraflarla elinize kalanlardır. Eski anıları, yaşadığınız güzel günleri, sevdiklerinizi hayatınız boyunca ölümsüzleştirmek ve görmek için fotoğraflardan daha iyi bir anı eşyası yoktur. Fotoğraflarınızın hepsini bir yerde toplamak istiyorsanız; bunun için sıradan fotoğraf albümleri yerine kendi yaptığınız bir albümü tercih edebilirsiniz. Hem fotoğraflarınız kadar anlamlı ve her fotoğrafınız gibi bir hikayesi olan basit fotoğraf albümü yapımı için size gerekenler şunlar:

 Eski, ciltli bir kitap,
 Boya ve fırça,
 Yapıştırıcı ve makas,
 Karton.

Evet, fotoğraf albümünüz de fotoğraflarınız kadar bir hikayeye sahip olan güzel bir kitaptan yapılacak. Fotoğraf albümüne başlamadan önce, kitabın isminin yazdığı yan kısmını boya yardımıyla boyayın ve dilerseniz oraya fotoğraf albümü olduğunu belirten bir şeyler yazın.

Basit Fotoğraf Albümü Yapımı

Fotoğraf albümü kuruduktan sonra, içini açıp fotoğraflarınızı yerleştireceğiniz yerleri hazırlamaya başlayabilirsiniz. Bunun için fazla bir işlem yapmanıza gerek yok;Sayfaların tam yazıların bitimine denk gelen köşelerini işaretleyerek, kartondan kestiğiniz üçgenleri o köşelere yapıştırın. Yalnız bu yapıştırma işlemini yaparken, üçgenin iki dış kenarını yapıştırıp ortaya bakan kısımlarını açık bırakmayı ihmal etmeyin. Çünkü bu üçgenlerin iç kısımları, fotoğraflarını koymanız için yardımcınız olacak kenarlar…Basit Fotoğraf Albümü Yapımı

Bu işlemler de bittikten sonra, artık fotoğraflarınızı yerleştirmeye başlayabilirsiniz. Bu üçgen kısımlar fotoğraflarınızın tutucu köşeleri olacak; sadece fotoğrafları alıp bu köşelerin içine sokun. Artık kendi hikayenizi yaratabilirsiniz; güzel bir kitabın içindeki güzel hikayeler gibi, fotoğraflarınızı hikayesi olan bir sıraya sokarak kendi kitabınızı oluşturabilirsiniz. Dilerseniz, kitabın dışında farklı dekoratif süslemeler de yapabilirsiniz. Hatta kitabın kapağını, desenli ve farklı kumaşlarla bile kaplayabilirsiniz; seçim sizin zevkinize kalmış.

Basit Fotoğraf Albümü Yapımı