Kapat

Basit Hamak Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Basit Hamak Yapımı
Basit Hamak Yapımı

Rengarenk, eğlenceli, yapımı da bir o kadar basit olan bir hamağa sahip olmak ister misiniz? Bu hamağı siz, hatta çocuklarınız bile kolaylıkla kısa bir sürede yapabilir! Görünümü son derece renkli ve modern olan bu hamak, size çok az bir bütçeye mal olacak. Bu hamağın yapımında size gereken şey; bolca eski ve renkli tşört olacak. Ana malzeme olarak da çocukluğumuzda kullandığımız hulahoplardan bir tane gerekecek. Bir de hamağınızı tavana asmak için iki adet askı aparatı elde ettikten sonra, hamağın yapımına artık başlayabilirsiniz.

İlk aşama, tişörtleri ip şekline getirmek. Tişörtleri kenarlarından eşit şeritler halinde kesip sonuna kadar tamamen kesmeden bir parmak pay bırakarak, bütün bir yumak haline getirin. Bütün tişörtleri bu hale getirdikten sonra, hamak yapımına başlayabilirsiniz.

Basit Hamak Yapımı

Hulahopu alın ve 2.-3. görsellerde görüldüğü gibi, kumaş ipleriniz yardımıyla artı şeklinde bir görünüm verin. Daha sonra, aşağıda görüldüğü gibi de bu artının kenarındaki çizgileri çoğaltın.

Basit Hamak Yapımı

İşlem bittiğinde elinizdeki hulahop bir bisiklet tekerleği gibi görünecektir. Etrafına iki sıra şeklinde taktığınız bu kumaş ipler, sizin dokuma tahtanız olacak. Elinizdeki kumaş ipleri, farklı renkler yan yana gelecek şekilde dokumanız gerekiyor. Basit Hamak Yapımı
İplerin arasından sokup, bir önde bir arkadan aldığınız kumaş iğlerinizi ikili sıraların aralarından sokarak, yukarıdaki görselde görüldüğü gibi dokuyun.Bir süre sonra durun ve kenarlarına asma aparatlarını takarak kullanmaya başlayın. İşte modern hamağınız hazır!

Basit Hamak Yapımı

Dilerseniz çocuğunuzun odasında bir hamak olarak, dilerseniz farklı bir kilim ya da minder olarak, dilerseniz bahçenizde; her istediğiniz yerde kullanabileceğiniz bu farklı hamağın yapımı işte bu kadar basit!