Kapat

Basit Kedi Evi Yapımı

Anasayfa
Hobiler Basit Kedi Evi Yapımı
Basit Kedi Evi Yapımı

Evinde kedi besleyenler bilirler; kediler, sürekli oynama ve bu oyunların arasında saklanma ihtiyacı duyarlar. Gizlenerek uyuyabilecekleri, rahatça girip çıkabilecekleri, içinde kendilerini mutlu hissedebilecekleri bir evleri olsun isterler. Piyasada bulunan kedi evleri; genelde çok pahalıdır ve kediniz büyüdükçe içine sığmamaya başlar; siz de yenisini almak zorunda kalırsınız. Bütün bunlarla uğraşmak yerine, kedinize kendi evini kendiniz yapmaya ne dersiniz? Üstelik evinizde bulunan eskimiş ve atmak üzere olduğunuz malzemelerle, birkaç dakikada güzel bir kedi evi yapmanız mümkün. Basit kedi evi yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler şunlar:

-Eski bir tişört,
-Birkaç parça karton,
-İki adet metal elbise askısı,
-Bant ve kesici aletler.

Basit Kedi Evi Yapımı

İlk olarak, kesici aletiniz yardımıyla askılarınızı aşağıdaki görselde olduğu gibi kesin.

Basit Kedi Evi Yapımı

Kedinizin evini yaparken, en temel parçanız bu metal askılar olacak. Evin zemini için, karton parçalarınızdan yardım alacaksınız. Kartonunuzun etrafını bantınız yardımıyla çerçeve şeklinde, görselde göründüğü gibi geçin.

Basit Kedi Evi Yapımı

Bu işlem de bittikten sonra, sırada askıları kullanmak var. Kesip büktüğünüz askıları, tam orta noktasından birbirine bantlayın.

Basit Kedi Evi Yapımı

Kenarlarını bantladığınız karton zemininizin köşelerini, askıların ucu yardımıyla delin ve askıları sokmak için bir yer edinin.

Basit Kedi Evi Yapımı

Bu işlem de bittikten sonra, kedi eviniz hemen hemen hazır diyebiliriz. Sırada askıları deliklere sokmak var. Askıları, kartonda deldiğiniz noktalardan sokun ve pense yardımıyla bükerek açılmasını engelleyin. Bu işlem yerine bantla ya da silikonla da metalleri sabitleyebilirsiniz; tercih sizin.

Basit Kedi Evi Yapımı

Kedi evinizin iskeleti hazır. Son aşama olarak, ayırdığınız eski tişörtü evin dışına giydirmek kalıyor. Tişörtün kol kısımlarını içeri kıvırıp dikin ve alttaki açık kısmını da, köşellerine düğüm attıktan sonra dikerek iskelete giydirin. Tişörtün boyna geçen kısmı, kedinizin evinin kapısı olacak. Artık rahatça uyuyabileceği, oyun oynayıp istediği zaman saklanabileceği, renkli ve basit evinde kediniz çok mutlu olacak!

Basit Kedi Evi Yapımı