Kapat

Basit Minder Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Basit Minder Yapımı
Basit Minder Yapımı

Salon, bir evin en çok girilen ve görülen, en çok dikkat çeken mekanıdır. Evinizin salonu ne kadar farklı ve eğlenceliyse, sizin de öyle olduğunuz düşünülür. Özellikle dikkat çekici ve farklı tasarım ürünler, salonunuzun havasını değiştirerek dikkat çekmesini kolaylaştırır. Genelde çok uç fiyatlarda olan farklı tasarım ürünler, doğal olarak herkesin bütçesine hitap etmez ama yaratıcılık herkesin becerebileceği bir iştir! Eğer salonunuzda farklı tasarımlara yer vermek istiyorsanız; bu basit minder çok işinize yarayacak. Sadece salonda değil, özellikle genç ve öğrenci evlerinde de kolaylıkla uygulanabilecek ve oturma grubu ihtiyacını uygun maliyetle, farklı bir şekilde gidermeye yarayacak bu minder fikrini çocuklarınızın odasında da kullanabilirsiniz. Gençlerin ve çocukların bayıldığı, son zamanlarda genç odalarında çok sık tercih edilen armut koltuklara benzeyen bu farklı minder tasarımı, sizi biraz şaşırtabilir. Bu minderin yapımı için size gereken malzeme alışılmışın biraz dışında; minderinizin ana malzemesi bir şamyel (İç lastik de denilen, araba lastiklerinin içinde bulunan şişme kısım)! Araba tamircilerinde atılmış halde bile bulabileceğiniz, yıpranmış ve değiştirilecek olan araba lastiklerinin içinden de çıkarabileceğiniz bu şamyellerden bir tane edinmeniz gerekiyor. Size gereken malzemeleri baştan sayalım:

-Bir adet şamyel,
-Kullanmadığınız eski bir minder,
-Birkaç çile kalın yün (Dilediğiniz renkleri tercih ederek kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz.)
-Makas.
Bütün malzeme bu kadar; artık minderinizin yapımına başlayabilirsiniz.

Basit Minder Yapımı

Yapacağınız işlem çok basit ve pek zaman almıyor. Sadece, şamyelin etrafına yünlerin hepsini aşağıdaki görselde görüldüğü gibi sarın.  Bütün ipler bittiğinde, sizin farklı minderiniz de bitmiş olacak.

Basit Minder Yapımı

Kullanmadığınız minder ya da yastığı da alıp şamyelin iç kısmına koyun. İşte bu kadar! Kimse bu tasarımı nasıl yaptığınızı anlamayacak ve herkes bu minderi çok beğenecek! Ayrıca bu minder tasarımının çok rahat ve kullanışlı olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz.

Basit Minder Yapımı