Kapat

Basit Organizer Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Basit Organizer Yapımı

Organizerler, farklı eşyaları toplayarak depolamaya ve evinizde bir düzen oluşturmaya yarayan kurtarıcı eşyalardan biridir. Yapımını anlatacağımız bu basit organizer, birkaç malzemeyle sadece birkaç dakikada yapılacak ve bu kadar basit yapılmasına rağmen modern ve farklı bir görüntü ortaya çıkaracak. Bu organizeri dilerseniz kapı girişinin yanında mektuplarınızı ve faturalarınızı depolamak için kullanabilirsiniz. Dilerseniz çalışma alanınızda, çalışma masanızın yanında defterden kaleme kadar birçok aksesuarınızı depolamak için de kullanabilirsiniz. Çok amaçlı kullanım olanağı sunan bu basit organizeri gazetelik olarak bile kullanabilir, yatak odanızda okuduğunuz kitapları koymak için kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Evinizin dilediğinizin her alanında kullanabileceğiniz bu basit organizeri birkaç dakika içinde bitirerek evinizde dilediğiniz köşeye asabilirsiniz. İşte basit organizerin yapımı için ihtiyacınız olan birkaç malzeme:

Malzemeler:

-1 adet ahşap parça,
-3 adet farklı renkte ve dikdörtgen şekilde olan deri kumaş parçası, (Kumaş parçalarının dikey durduklarındaki genişlikleri, ahşap parçanın içine sığacak boyutlarda olmalıdır.)
-En küçük boy birkaç çivi ve çekiç.

Basit Organizer Yapımı 1

Bu organizerin tasarımında ahşap parçayı dikey olarak kullanmanız gerekiyor. Ahşap parçanın uzunluğunu ölçerek, kafanızda ahşap parçayı üç eşit parçaya bölün. Hazırlamış olduğunuz farklı renkteki deri kumaş parçalarını alın ve ahşap parçanın en üst kısmına kumaşı tam ortasından çivileyin. Bu işlemi yaparken kenarlardan biraz pay bırakmaya dikkat edin. Çivilediğiniz kumaşın alt kısmını yukarı doğru katlayarak kumaştan bir cep oluşturun. Oluşturduğunuz bu cebin, yani az önce ortasından tahtaya çaktığınız kumaşın üstüne binen alt kısmını da iki köşesinden çivileyin.

Basit Organizer Yapımı 2

Basit Organizer Yapımı 3

Görselde görmüş olduğunuz gibi; önce ortasından çivileyip tutturduğunuz uzun kumaşı ortasından yukarı doğru katlayıp bir cep oluşturmuş ve kenarlarından yine çivileyerek cebi ahşap parçaya tutturmuş oldunuz. Şimdi alt kısmına yine eşit aralıklara bir diğer kumaş parçası için de bu işlemleri tekrarlayın. Ardından 3. kumaş parçası için de aynı işlemi yapın.

Basit Organizer Yapımı 4

İşte bu kadar basit. Bütün kumaşları sadece kenarlarından çivileyip, aralarında eşit aralıklar olmasına dikkat edip ortaladıktan sonra bu basit organizerin yapımı bitmiş olacak. Evinizin her alanında kurtarıcınız olacak bu birkaç dakikada yapımı biten organizer; modern ve farklı tasarımıyla evinizin dekorasyonuna da katkıda bulunacaktır.

Basit Organizer Yapımı 5

Basit Organizer Yapımı 6

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir