Kapat

Basit Oyuncak Köpek Yapımı

Anasayfa
Okul Öncesi Basit Oyuncak Köpek Yapımı
Basit Oyuncak Köpek Yapımı

Küçük çocukların hepsi oyun oynamaya bayılır; peki ya oyuncak yapmaya? Çocuğunuza bu ayrıcalığı yaşatmak, ona kendi yapacağı bir oyuncakla oynama şansı sunmak, basit malzemelerle güzel bir oyuncak yaparak ayrıca geri dönüşüm gerçekleştirmek istiyorsanız; bu basit oyuncak köpek çok hoşunuza gidecek. Bu oyuncak için gereken malzemeler de kolayca bulabileceğiniz ve az masraf edeceğiniz türden materyaller:

-Karton Kutu,
-Birçok Gazete,
-Yün,
-Tutkal,
-Bant.

Bu oyuncak köpeğin yapımı basit ve zararsız; bu nedenle çocuklarınıza da yaptırabilirsiniz ya da ona yardım ederek birlikte de yapabilirsiniz.

Köpeğimizin ana malzemesi gazete kağıtları olacak. Gazete kağıdından yaptığınız top şeklinde tutamları birbirine bantlayarak, şekildeki köpek formunu ve bacaklarını oluşturun.

Basit Oyuncak Köpek Yapımı

Bükerek şekil verebileceğiniz gazete kağıtlarından vücut formunu çıkarıp, köpeğin çıkıntılı kısımlarını ayrı ayrı tutamlar halinde yapabilirsiniz. Köpeğin vücudunu bitirip bantladığınızda şöyle görünecektir:

Basit Oyuncak Köpek Yapımı

Bu köpek vücudunu tutkallayıp bir kat daha gazeteyi düzgünce üstüne yapıştırın. Köpeğin kuyruğu ve kulakları için de kartondan iki yarım daire, bir uzun çubuk formunda parça kesip görselde gördüğünüz gibi yapıştırın ve bu parçaların üstünü de gazete kağıdıyla kaplayın.

Basit Oyuncak Köpek Yapımı

Köpeğin vücudunun iskeleti bitti; şimdi sıra tüylerini yapma kısmında. Yünden eşit uzunlukta parçalar kesin. Bu yünleri, tutkal yardımıyla köpeğin vücuduna yapıştırın. Bu işleme en alttan başlayıp yünler gerçek tüy gibi üst üste gelecek şekilde en üste kadar çıkın.

Basit Oyuncak Köpek Yapımı

Tüylerin hepsini yapıştırdıktan sonra, köpeğin gözleri, ağız ve burnu için kumaş parçalarından ya da düğme, boncuk gibi materyallerden yardım alın. Çocuğunuzun oyuncak köpeği bitti.

Basit Oyuncak Köpek Yapımı

Bu şirin ve yumuşak oyuncak köpekle, çocuklarınız mutlulukla oynayacak ve eğlenceli vakitler geçirecek.

Basit Oyuncak Köpek Yapımı