Kapat

Basit Puf Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Basit Puf Yapımı

Ev dekorasyonuna katkısı büyük olan, bununla birlikte kullanım alanları konusunda da geniş bir kullanım olanağı sunan puflar; birçok evin vazgeçilmez detayları arasındadır. Sade dekorasyona renk katmak amacıyla yatak odasından salona kadar her alanda kullanılabilen, yeri geldiğinde sehpa olarak kullanılırken yeri geldiğinde ayaklarınızı uzatıp dinlenmenizi sağlayabilen, makyaj masasının önünde tercih edilebilen, bununla birlikte daha birçok farklı şekilde kullanabileceğiniz puflara onlarca para vermek yerine evde kendi pufunuzu yapabilirsiniz. Farklı ve basit puf tasarımlarından biri olan bu puf da kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle ve sizi yormadan, kısa sürede yapabileceğiniz bir tasarıma sahip. Basit puf yapımı için ihtiyacınız olanlar şunlar:

Malzemeler:

-Plastik, kapaklı şöp kovası,
-Sünger,
-Kuvvetli yapıştırıcı,
-Desenli bir kumaş,
-Mobilya zımbası,
-Dikiş malzemeleri.

İlk önce, iyice yapıştırıcı sürdüğünüz çöp kovasının etrafına düzgün bir şekilde sünger sarın.

Basit Puf Yapımı 1

Kapak kısmına göre yuvarlak bir şekilde kestiğiniz süngeri de yapıştırıp parçaları birleştirin.

Basit Puf Yapımı 2

Kesici bir alet yardımıyla süngerin kenarlarındaki fazlalıkları alın ve düzgün bir şekle sokun.

Basit Puf Yapımı 3

Etrafını dilerseniz bir kez de sünger elyafla çevirerek, daha yumuşak bir puf elde edebilirsiniz.

Basit Puf Yapımı 4

Tercih ettiğiniz desenli kumaştan, az önce hazırladığınız pufun etrafını bir kez saracak uzunluk ve genişlikte bir parça, iki adet üst ve altı için uygun boyutlarda yuvarlak parça ve uzun şerit kesmeniz gerekiyor.

Basit Puf Yapımı 5

Kestiğiniz bu parçalardan bir kılıf hazırlayın ve kenarlarını dikin.

Basit Puf Yapımı 6

Diktiğiniz bu kılıfı, az önce hazırlamış olduğunuz çöp kovası pufun üstüne giydirin ve alt kısmını zımba yardımıyla çakarak, üstüne düz yuvarlak bir parça takın.

Basit Puf Yapımı 7

Ek yerlerinin görünmemesi için, az önce kesmiş olduğunuz şeritleri o bölgeye dikmeyi ya da yapıştırmayı da deneyebilirsiniz. Düzgün bir görünüm verdikten sonra, dekoratif pufunuzun tasarımı bitmiş olacak. Artık dilediğiniz alanda pufunuzu kullanabilir, mekanlara renk ve rahatlık katabilirsiniz.

Basit Puf Yapımı 8