Kapat

Basit Saksı Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Basit Saksı Yapımı
Basit Saksı Yapımı 4

Evlerin en güzel ve en renkli dekorasyonu olan çiçekler, doğal ve canlı havasıyla herkesin ilgisini çeker. Çiçekleriniz için farklı saksı modelleri arıyorsanız; piyasadaki pahalı ve ağır saksıları almak zorunda değilsiniz. Çiçekleriniz için renkli ve güzel bir saksı yapmanız mümkün. Bunun için evde olan malzemeleri de kullanabilirsiniz.

Malzemeler:

-Çiçeğinizin sığacağı boyutta plastik bir bardak ya da kap,
-Ahşap mandal,
-Tutkal,
-Renkli sim.

Basit Saksı Yapımı 1

İlk olarak mandalları tutkallamanız gerekiyor. İki düz kenarını iyice tutkalladığınız mandalları olduğu gibi renkli simlerin içine batırın ve bir gazete kağıdının üstüne koyarak kurumaya bırakın. Kuruduğundan emin olduğunuz mandalları alıp bardağın etrafına takmanız gerekiyor.

Basit Saksı Yapımı 2

Bu işlemi yapmadan önce, seçtiğiniz plastik bardağın yarısını kesin. Dibinde kalan kısmını alın ve renkli mandalları yan yana duracak şekilde, tek tek bardağın üst kısmına takın. İşte bu kadar basit! Saksınız hazır oldu bile. Fazla bir uğraş gerektirmeden ama oldukça eğlenceli ve şık görünen saksınızın içine kendi plastik saksısıyla birlikte çiçeğinizi koyabilirsiniz. Dilediğiniz zaman farklı renkte mandallar hazırlayarak saksınızın görünümü de değiştirebilirsiniz.

Basit Saksı Yapımı 3

Saksınızı dilediğiniz boyutta ve genişlikte yapabilirsiniz.

Basit Saksı Yapımı 4