Basit Şekerlik Yapımı

Doğayı korumayı, geri dönüşümü, bir şeyleri atmayıp değerlendirmeyi ve yaratıcı fikirler üretmeyi seviyorsanız; bu şekerlik fikrinin çok hoşunuza gideceğinden eminiz!


Basit Şekerlik Yapımı

Doğayı korumayı, geri dönüşümü, bir şeyleri atmayıp değerlendirmeyi ve yaratıcı fikirler üretmeyi seviyorsanız; bu şekerlik fikrinin çok hoşunuza gideceğinden eminiz! Misafirleriniz geldiğinde onlara bir şeyler ikram etmek için kullanabileceğiniz, bayram gibi önemli günlerde şekerlerinizi koyabileceğiniz, dilerseniz içine çiçek gibi dekoratif ürünler koyup sadece dekorasyon amaçlı kullanabileceğiniz bu şekerliğin yapımı da çok basit! Üstelik fazla bir malzeme de gerektirmiyor. Sadece şunlara ihtiyacınız olacak:

-İçtiğiniz meşrubatların plastik şişelerini atmayıp birkaç adet biriktirin.
-Dilediğiniz renkte bir boya,
-Ahşap bir çubuk,
-Alt tabaka için eski bir plak ya da yuvarlak bir tabla,
-Dilediğiniz dekoratif süsler,
-Matkap ve yapıştırıcı.

Basit Şekerlik Yapımı

Plastik içecek şişelerini, şekilde görüldüğü gibi dibine yakın bir noktadan kesin. Birkaç tane böyle şişe dibi hazırlayın; bunlar sizin kaseleriniz olacak. Kestiğiniz parçaların üç tanesini tam ortasından, matkap yardımıyla delin.

Basit Şekerlik Yapımı

Hepsini delme işlemini bitirdikten sonra, zemin için seçtiğiniz parçayı da tam ortasından delin.

Basit Şekerlik Yapımı

Şimdi bu parçaların hepsini birleştirmeniz gerekiyor. Deliğe uygun şekilde seçtiğiniz ahşap çubuğu, kestiğiniz üç parçanın tam ortalarından geçirin ve alt tablaya sokun. Diğer birkaç kaseyi delmeden, al tablanın üstüne yan yana yapıştırın ve şöyle katlı bir şekerlik oluşturun:

Basit Şekerlik Yapımı

Şimdi sıra boyama işleminde: Seçtiğiniz güzel renkli boyayla bütün şekerliği baştan sona iyice boyayın. Bundan sonrası size kalmış: hazır olan şekerliğinizi dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Dilerseniz kenarlarına sim dökebilir, kurdele ya da çiçekler takabilir; dilerseniz kendiniz boyayarak desenler ve süsler yapabilirsiniz. Hatta katlara boya ya da dekoratif kalemler yardımıyla içine ne koyulduğunu gösteren isimler de yazabilirsiniz. Bu aşamada şekerlik zaten tamamlanıyor fakat gerisi size kalıyor. Basit Şekerlik Yapımı

Artık şekerliğiniz hazır! Özel günlerinizde bu basit ama şirin şekerlikte sevdiklerinize ikramlarda bulunabilirsiniz.

Basit Şekerlik Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,646 Saniyede Olu