Kapat

Basit Trend Bileklik Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Basit Trend Bileklik Yapımı
Basit Trend Bileklik Yapımı

Bayanların en önemli aksesuarlarından biri de bilekliklerdir. Sade kıyafetleri hareketlendirmek, bir yere gitmek için hazırlanırken kıyafetin tamamlayıcısı olarak bir aksesuar seçmek, özellikle de bu yılın trendlerinden biri olan farklı bileklik modellerinden birini kullanmak kadınların en çok yaptığı şeylerden biridir. Evet, bu yıl bileklikler çok moda fakat her yerde karşınıza çıkabilecek sıradan ve gösterişsiz modeller değil! Herkesin dikkatini çekebilecek kadar farklı ve renkli, kendiniz yapabileceğiniz kadar basit ve ucuz bir bilekliğe sahip olmak istemez misiniz? Özellikle yaz aylarına çok yakışacak olan bu renkli ve hareketli bileklik modellerini şimdiden yapın ve yaza trend bir şekilde girin!
Basit trend bileklik yapımı için size şunlar gerekiyor:

-Bileklik için renkli tel ipler: (İki adet ince, bir adet kalın lastik formunda)
-Takı yapım malzemeleri satan yerlerden alabileceğiniz metal bileklik kenarları, bileklik klipsi ve halkaları,
-Makas, takı pensesi, yapıştırıcı ve bir parça bant.

Basit Trend Bileklik Yapımı

Bileklik yapımında farklı renkte ipler tercih etmeniz, daha canlı ve güzel görünmesi için etkili olacaktır. Aynı şekilde aynı rengin farklı tonlarını da tercih ederek uyumlu bir bileklik modeli yapabilirsiniz. Bileklik yapımının ilk aşaması; bileklik kenarı parçalarına ipleri yapıştırmak. Aldığınız metal bileklik kenarının içine güçlü yapıştırıcınızdan dökün ve aldığınız iplerden kalın lastik olanı ikiye katlayıp, metal aparatın içine yapıştırın. Aynı yere, seçtiğiniz diğer iki ince ipi de görselde gördüğünüz gibi yapıştırın. Bir parça bant alarak, bilekliğinizin ucunu bir yere yapıştırın ki oradan çıkmasın, siz de onu kolaylıkla örebilesiniz. Balık sırtı saç örgüsünü biliyorsanız; işiniz çok kolay! İpleri balık sırtı şeklinde sonuna kadar örün. Bu örgü stilini bilmeyenler, görsellerden yardım alabilirler ve sürekli dıştaki ipleri içe ala ala örgülerini sonuna kadar götürebilirler.

Basit Trend Bileklik Yapımı

Örgünüz bittiğinde, ilk aşamada yaptığınız işlemi iplerin sonunda da tekrar edin; yani, yine metal bileklik kenarını alın ve ipleri içine yapıştırın. Eğer mümkünse küçük bir pense yardımıyla bu metal kenarları sıkarak sağlamlaştırın. Bu işlem de bittikten sonra, son aşamanız olan klips takımına geçebilirsiniz. Bileğinizin boyutuna göre istediğiniz kadar halka ekleyebileceğiniz bilekliğinizin metal kısımlarına küçük takı halkalarından ekleyin ve o halkalara da takı klipslerini takın. Bu işlemin ardından taktığınız parçaların ek yerlerini takı pensesiyle yine sıkın ve iyice sağlamlaştırın. Herkesin kıskanacağı harika ve renkli bileklikleriniz hazır!

Basit Trend Bileklik Yapımı

Bilekliklerinizi dilediğiniz renkleri kombinleyerek oluşturabilirsiniz. Hatta dışarı çıkmadan hemen önce, kıyafet kombininize uygun renklerde bir bilekliği bile beş dakikada yapıp takabilirsiniz!