Kapat

Baykuş Mutfak Önlüğü Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Baykuş Mutfak Önlüğü Yapımı

Mutfakta yemek yaparken kullanabileceğiniz bu harika önlük fikri çok hoşunuza gidecek! Renkli ve eğlenceli yapısıyla mutfağınıza renk katacak olan baykuş mutfak önlüğüne özellikle çocuklar da bayılacak. Sadece biraz dikiş yeteneğine sahip olmanız ve birkaç parça kumaş edinmeniz yeterli olacaktır. Baykuş mutfak önlüğü yapımı için size gereken malzemeler şöyle:

Malzemeler:
-Birçok çeşit renkli ve desenli kumaş parçaları,
-Model kağıdı,
-Dikiş makinesi ya da dikiş malzemeleri.

Bu baykuş önlüğün eğlenceli görünmesi için; olabildiğince çok çeşit renkli ve desenli kumaş kullanmaya çalışın. Evdeki artık kumaş parçalarını değerlendirmek için de uygun bir yöntem olabilecek olan bu baykuş önlükte, baykuş desenli kumaşları kullanarak da hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Yapım işlemine başlamadan önce ilk olarak; model kağıdı üzerine aşağıda da gördüğünüz yarım daireye benzer şekli çizip kesin. Bu şekli model olarak kullanıp, bütün kumaşlardan ikişer tane bu yarım daireden kesin. Ardından her iki parçayı birbirine dikin. Elinizde yaprağa benzeyen desenli parçalar olacak; bunlar, baykuşun tüylerini oluştururken sizin de önlüğünüzün etek kısmını meydana getirecek.

Baykuş Mutfak Önlüğü Yapımı 1

Bütün parçaları hazırladıktan sonra, diğer işlemlere geçebilirsiniz. Sırada baykuşun surat kısmı var; düz renk bir kumaştan aşağıdaki görselde olduğu gibi baykuşun kafasını iki adet şeklinde kesmeniz ve birbirine dikmeniz gerekiyor. Baykuşun yüzü için yuvarlak iki parçayı iç içe dikerek göz oluşturun ve kenarlarını overlok şeklinde dikin. Üçgen bir parça daha kesin ve bunu sivri yeri alt kısma gelecek şekilde tam ortaya gagası şeklinde yapıştırın. Artık baykuşun suratı da hazır.

Baykuş Mutfak Önlüğü Yapımı 2

Düz kumaştan belinizin ön kısmına yetecek kadar uzun ve geniş bir parça kesin. Bu parçanın tam ortasına dikmek için; belinizin tamamını geçip arkadan bağlayabileceğiniz uzunlukta geniş bir dikdörtgen parça keserek ortadan katlayıp ip şekline getirin ve onu dikin. Bu kumaşın üst kısmına baykuşun suratını, baykuşun kulaklarına da bir kumaş ipin iki ucunu dikin. Bu kısım boynunuza geçirilecek kısım olacak.

Baykuş Mutfak Önlüğü Yapımı 3

İlk olarak yaptığınız desenli yarım daire tüyleri, üst üste gelecek şekilde oluşturduğunuz parçanın etek kısmına dikmeniz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki görseli izleyin.

Baykuş Mutfak Önlüğü Yapımı 4
Artık baykuş önlüğünüz hazır; mutfakta eğlenceli dakikalar geçirmek için her zaman kullanabileceğiniz harika bir önlüğe sahip oldunuz!

Baykuş Mutfak Önlüğü Yapımı 5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir