Berke Mobilya Modelleri ve Koltuk Renkleri

  • 22 Mayıs 2017
  • Berke Mobilya Modelleri ve Koltuk Renkleri için yorumlar kapalı

Berke Mobilya Modelleri ve Koltuk Renkleri

Evdeki ve ofislerdeki mobilyaların rengi, kalitesi, sağlamlığı ve işlevselliği iyi seçildiği ve dekorasyonu uygun yapıldığı takdirde, yaratılacak olan şıklık kaçınılmaz olur.

TV Üniteleri Modelleri

Televizyon ünitesinde gerek dolap sayısı, gerekse kullanılan malzeme ve desenler olmak üzere bir hayli model bulunmaktadır. İki adet dolap olduğu gibi, tek ya da üç, dört dolaplı olanları, çekmeceli ve raflı olanları, cam, alçıpan, ahşap ve zigon olan, oval, kare, dikdörtgen Berke Mobilya televizyon ünite çeşitleri bulunmaktadır. Genellikle televizyon üniteleri en az iki renk olarak tasarlanmaktadır. Fakat tek renk ve daha fazla renk seçeneği olan ünitelerde mevcuttur.

TV Ünitesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

TV üniteleri LCD ve televizyonların konulacağı bir mobilya sehpasıdır. Ayrıca bölmelerine CD, DVD, kitap, süs eşyaları, fotoğraf ve daha birçok eşyalar konularak çok amaçlı kullanılabilir. Ünitede televizyonun konulması dışındaki işlevselliği de çok önemlidir. TV ünitesi alınırken rafların bölümlerine çok dikkat edilmelidir. Çünkü rafların küçük olması, eşyaların konulmasını engeller ve sadece televizyon ünitesi amaçlı kullanılabilir. Ayrıca evin düzenine göre televizyon ünitesi alınması lazımdır. Kullanılacak odalardaki eşyalar kareyse, kare TV ünitesi alınması, görsellik açısından daha uygun olacaktır. Aksi takdirde böyle küçük detaylar odanın uyumunu bozabilir. TV üniteleri evin büyüklüğüne göre alınmalı ve televizyonun konulacağı bölümün yüksek olmaması gerekir. Bölümün yüksek olması, izlemeyi zorlaştıracak ve kişileri rahatsız edecektir.

Koltuk Fiyatları ve Çeşitleri

Koltuk çeşitleri ve kalitesi fiyat aralığını doğrudan etkiler. Koltuk fiyatları 300 ila 2900 arasında değişmektedir. Fakat koltuğun; tekli, ikili ya da üçlü olması büyüklüğüne göre fiyat oranı artabilir ya da azalabilir. Tekli koltuk 300 ila 700 arasında, ikili koltuk 500 ila 2000 arasında, üçlü koltuk ise, 500 ila 2900 arasında firmaya ve kaliteye bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Koltuk Takımı Çeşitleri ve Fiyatları Nelerdir?

Koltuk takımı, tek bir koltuğun alınması yerine, takım olarak alındığı için koltuklardan daha hesaplı olmaktadır. Koltuk takımı fiyat aralığı çok değişmekte ve iki fiyatın arasında bir hayli fark ve kalite farkı bulunmaktadır. Koltuk takımları 760 TL’den başlayarak 9800 TL’ye kadar çıkıyor. Fakat daha lüks, oymalı, işlemeli ve konforlu modeller isteniyorsa, istenilen özellikteki koltuk takımlarında fiyat 8730 TL’den 16.380 TL’ye kadar biraz daha artıyor.

Köşe Takımı Çeşitleri ve Fiyat Aralığı Nelerdir?

Köşe takımı, modası hiç geçmeyen, her eşyaya ve eve uyum sağlayan bir mobilya çeşididir. Koltuk takımlarına göre daha uygun fiyatta olması ve evi daha geniş göstermesi ile çok tercih edilmektedir. Berke Mobilya köşe takımlarında sehpa kullanımına gerek kalmaz, çünkü köşe koltukları kenarında, genellikle monte edilmiş bir sehpa bulmak mümkündür. Köşe takımlarının fiyatları 590 TL’den başlayarak, 7640 TL’ ye kadar çıkıyor. Köşe takımlarında özel yapım ya da daha lüks, rahat ve farklı kumaş isteniyorsa da, 7250-13.290 TL arası gözden çıkarıldığı takdirde istenilen köşe takımının alınması mümkündür.

Mobilya Modelleri Nelerdir?

Berke Mobilya ile istenilen kalitede ve uygun fiyat aralığında mobilya modelleri bulma ihtimali bir hayli kolaydır. Mobilyalar evi ve oturan kişileri temsil eder. Yatak odasından, yemek odasına, salon takımından, oturma odasına varana kadar mobilyalarda sağlanacak bütünlük, gelenlerin şaşırmalarını ve hayran kalmalarını sağlayacaktır. Fakat eşyaların renklerinden desenine kadar her şeyin uyumlu olması ile şıklık yaratılabilir. Bir eşyanın bile uyumsuz durması, evin havasını ve estetikliği bozacaktır. Yapılacak olan dekorasyon konusunda ayrı bir özen gösterilmelidir.

Salon Takımı Mobilya Modelleri Nelerdir?

Mobilya takımları her oda için ayrı ayrı ve özenilerek seçilir. Salon takımında ise, daha gösterişli ve dikkat çeken mobilyalar tercih edilmelidir. Salon takımı modellerinde, parıltılı ve işlemeli detaylar seçilirken, tamamen sadeliğiyle şıklı yaratacak mobilyalar da tercih edilebilir. Salon takımlarında kanepe çeşitleri; oval ve dikdörtgen olarak oda ve eşyaların şekline göre değişmektedir. Salon takımlarında dikkat çeken mavi, kırmızı, yeşil, altın tonları salonu daha fazla görkemli gösterebilir.

Yatak Odası Mobilya Fiyatları ve Modelleri

Yatak odası takımında birkaç değişik mobilyalar ile odaya otantik bir hava katılabilir. Aynalı, kapaklı gardıroplar, sürgülü gardıroplar, perdeli karyola, tavana kadar uzanan mobilya tasarımları, komidin, şifonyer, makyaj masası, karyola başlığı, dolaplarda işleme ve oymalı desenler, yatak odasında kullanılabilir. Tamamen kişinin seçeceği eşyalara ve desen şekillerine göre çok fazla model vardır. Yatak odası mobilyaları seçiminde çok fazla renk seçeneği vardır. Renklerin seçiminde dikkat edilecek olan şey ise, odanın rengidir. Oda hangi renk ise, ona uyumlu bir renkte ya da renklerde mobilya tercih edilmelidir. Yatak odasında uyumsuzluk olduğu takdirde, bu durum yatacak olan kişileri de psikolojik olarak etkilemektedir. Ayrıca rahatlatıcı ve sakinleştirici özelliği mobilya renklerin seçilmesi yatak odasına daha uygundur.

Mutfak Mobilya Fiyatları

Mutfakta kullanılan mobilyada, dolaplar ön sırada yer alır. Dolapların neyden yapıldığı, kaliteli ve sağlam olması, fırın ya da bulaşık makinesi bölmesinin olup, olmadığı çok önemlidir. Mutfak mobilyalarında ahşap, sunta, akrilik kapaklar, sürgülü, kapaklı, raflı, çekmeceli, eskitme, parlak modeller ve üç boyut, ekose, çiçekli, kareli, sade ve çizgili olarak birçok mutfak mobilya çeşitleri vardır. Mutfak mobilyalarında kişiye özel istediği her renkte mobilya bulunmakta ama renk seçimi genellikle mutfağın boyutuna göre tercih edilmektedir. Küçük ve dar mutfaklarda şeffaf veya açık tonlar seçilerek daha geniş ve ferah gösterilebilir. Büyük ve ışık alan mutfaklarda ise koyu ve açık tonların hepsi seçilebilir. Ayrıca açık ve koyu tonların birleşmesiyle, mutfak mobilyalarına ayrı bir uyum ve şıklık kazandırılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
73 Sorgu Yapıldı. 0,737 Saniyede Olu