Kapat

Bisiklet Süslemeleri

Anasayfa
Hobiler Bisiklet Süslemeleri

Havaların güzelleşmesiyle birlikte bisiklet kullanıcılarını kendini dışarı attı. Bisiklete binip her yeri gezmek, o hissi tatmak çok farklıdır; bunu bilen ve bisiklet kullanan herkes çok sevdikleri bisikletlerinin daha güzel görünmelerini, aynı zamanda da kullanışlı olmalarını ister. Her yaştan bisiklet kullanıcısı olan insanların çok hoşuna gidecek, bisikletlerini daha sevimli gösterirken bir yandan da depolama alanı ve kullanım kolaylığı oluşturacak olan farklı fikirler arıyorsanız; bisikletler için dekoratif tasarımlar yapımı yazımızda bulacağınız fikirlerden dilediğinizi kendi bisikletiniz için kullanabilirsiniz. İşte o fikirler…

Bisikletlerin olmazsa olmazı sepetlerdir. Bisiklet sepetlerini beğenmiyorsanız; kendi bisiklet sepetinizi yapabilirsiniz. Basit bir sepet bulmanız yeterli; bu sepetin üstüne yapay çiçekler yapıştırarak sepeti bisikletinizin gidonuna bağlayın. İşte bu kadar!

Bisiklet Süslemeleri 1

Çiçekli sepetler, kız bisikletlerine sevimli bir görünüm sağlayacak ve yaz aylarına çok yakışacaktır.

Bisiklet Süslemeleri 2

Bunun yerine ahşap ince şeritlerden kendi sepetinizi de oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Bisiklet Süslemeleri 3

Bisikletinizin sepeti her zaman önde olmak zorunda değil; eski kasalardan bularak üstüne yaptığınız farklı yazılar ve baskılar yardımıyla biraz daha retro hale getirdiğiniz bu kasayı bisikletinizin arka kısmına takabilir, kullanım kolaylığı sağlayacak bir depolama alanı oluşturabilirsiniz.

Bisiklet Süslemeleri 4

Daha modern tasarım fikirleri arıyorsanız; aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi üçgen ahşap parçalarını bisikletin demirleri arasına konumlandırarak oluşturulan mini dolap çok hoşunuza gidecektir.

Bisiklet Süslemeleri 5

Az maliyetle de harika fikirler ortaya çıkarabilirsiniz; iplerden oluşan bu basit sepet modeli gibi. Bisikletinizin metal kısımları arasına aşağıdaki adımları izleyerek dolayacağınız kalın ipler ya da şeritler, size güzel bir depolama alanı oluşturabilir.

Bisiklet Süslemeleri 6

Eski bisikletinizi yeni hale getirmek için; parçalarını ayırıp güzel renkli bir sprey boyayla metal kısımlarını boyayabilir, önüne ekleyeceğiniz bir sepet fikriyle bütünlük oluşturabilirsiniz.

Bisiklet Süslemeleri 7

Bisikletinizi boyamak size çok zor geliyorsa; washi tape denilen dekoratif renkli bantlarla bisikletinizi kaplayabilir ve daha renkli, canlı ve genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Bisiklet Süslemeleri 8

Özellikle çocuk bisikletlerine çok yakışacak olan bu fikir; bisikletinizin gidonunda bulunan lastik tutma yerlerine takacağınız renkli kurdele, çiçekli şerit ve süslerden oluşuyor. İplere yapıştıracağınız renkli yapay çiçekler, rüzgarda uçuşan harika süslere dönüşecektir.

Bisiklet Süslemeleri 9

Bunun yerine sadece renkli kurdele modellerinden püsküller de elde edebilirsiniz.

Bisiklet Süslemeleri 10

Vintage tasarımları seven biriyseniz; tekerleğin dış kısmına dantel parçaları bile takabilirsiniz!

Bisiklet Süslemeleri 11