Kapat

Bonbon Şeker Örgü Modeli Yapılışı

Anasayfa
Anlatımlı Örgüler Bonbon Şeker Örgü Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere adı kadar örümü ve modeli de şeker gibi örnek tarifi vereceğim. Oldukça basit bir örnektir. Bebeklerimize çok yakışan yeleklerde, hırkalarda ve battaniyelerde harika durabilen ve gösterişli bir modeldir. Bu şeker gibi modelimizi sizde bebeklerinize yapmak istemez misiniz? Haydi, hanımlar şeker bebeklerimize bonbonlu şeker örmeye başlayalım.

Malzemeler

Şiş

İki tane renkli ip

Yapılışı

İlk olarak bebeğinizin vücuduna göre ayarlayabileceğiniz ilmekler atarsınız. Ben simdi sizlere örnek gösterdiğim için az ilmekle yapıyorum. Ben turuncu ve beyaz ip kullandım. 3 ilmek beyaz örüp, 4 sıra turuncu ipimle, 2 sıra beyaz iplikle örüyoruz. Daha sonra beyaz ipimle 2 ilmek örüp, turuncu ipimizi alt kısımdaki beyaz ipimize kadar söküyoruz ve önden arkaya doğru batıp hepsini düz örüyoruz.

Bonbon Şeker Örgü Modeli 1

Sonra tekrar beyaz ipimizle 3 ilmek düz örüp, daha sonraki turuncu ipimizden yine alt kısımdaki beyaz ipimize kadar söküp aynı işlemi yapıyoruz.

Bonbon Şeker Örgü Modeli 2

Arka sırasında bütün ilmeklerimizi ters olarak örüyoruz. Daha sonra turuncu ipliğimize geçip 4 sıra düz örüyoruz. Ve her seferinde ön kısmında aynı işlemi yaparak bonbon şekerlerimizi tamamlıyoruz.

Bonbon Şeker Örgü Modeli 3

Bonbon Şeker Örgü Modeli 4

Sevgili hanımlar, ister tek renk, isterseniz daha çok ip çeşidiyle rengârenk bonbon şeker modelini yapabilirsiniz.

İyi günlerde kullanın.