Boncuklu İğne Oyası Modelleri

İğne oyalarının tığ işlerine göre zor olduğunu hepimiz biliyoruz.


Boncuklu İğne Oyası Modelleri

İğne oyalarının tığ işlerine göre zor olduğunu hepimiz biliyoruz. İğne oyalarının da kendi içerisinde bazı süsleme ve farklı teknikleri bulunmaktadır. Bu tekniklerden bir tanesi de, boncuklu oya modelleri olarak bilinir. Boncuklu oya yapılırken, yapacağınız yazmanın desenlerine göre boncukların renk, boyut ve farklılıklarını seçebilirsiniz. Boncuk iğneleri severek ve büyük bir uğraş vererek, sabırla yapıldığı zaman, güzel modelli sonuçlar almanızı sağlar. Genel olarak tülbent kenarlarına örülen iğne oyalarına benzeyen boncuk örnekleri, bayanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Herkesin yapamadığı bu örnekleri, ayakta tutan hamarat bayanlarımızdansanız, vakit kaybetmeden modelleri denemeye başlayabilirsiniz.

İğne oyaları gibi modellere aynı oyaları yapar gibi boncuk desenleri tasarlayabilirsiniz. Son dönemlerde çok fazla ilgi gören boncuklu iğne oyaları, göz kamaştıran yeni modelleriyle herkesin beğenisini almaya başladı. Boncuklu takımlarınızı ve el işlerinizi, yazmalarınız ve tülbentleriniz dışında, vitrin takımlarınızda, fiskos örtülerinizde, oda takımlarınızda, yatak örtülerinizde kullanabilirsiniz. Oya olarak yaptığınız çiçekli desenleri, geometrik desenleri, sadece boncuk oyalarıyla da yapabileceğiniz gibi aynı zamanda yarı yarıya dantel ve boncuk olarak da tasarlayabilirsiniz. Boncuklu iğne oya örnekleri yaparken namaz örtüsü kenarlarını da süsleyebilirsiniz. Bunun dışında iğne oyası ve boncuklu işlemeler alanında birbirinden hoş tasarıma sahip takılar da yapabilirsiniz. Kolyeler, küpeler, bileklikler gibi takı dünyasının her alanında kullanabileceğiniz hoş ve farklı tasarımları, kendi hayal dünyanıza ve el becerilerinize göre yapabilirsiniz.

Boncuklu İğne Oyası Modelleri

Düz renkli yazma ve namaz örtülerinin kenarlarına renkli çiçeklerle farklı hoşluklar katabileceğiniz gibi aynı renk tonlarıyla da aynı sadeliğin korunmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle renkli kenarlar tasarlayabileceğiniz renkli alanlar seçerseniz, işleriniz daha güzel hale gelecektir. Yapacağınız el işi boncuklarınızı yaparken, küçük boncuk, büyük boncuk, oval boncuk, yuvarlak veya köşeli boncuklar gibi çeşitleri tercih edebilirsiniz. Her birinin oyalardaki yapılışı ve işlenişi farklı olacağı için, yaparken farklı modellerden yararlanmanızda fayda var. Menekşe, yıldız, papatya gibi birbirinden güzel motifleri bu senenin en çok tercih edilenlerinden olan pastel tonlarda da yaparsanız, çok başarılı ve görsel el işleri elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
83 Sorgu Yapıldı. 2,202 Saniyede Olu