Kapat

Boncuklu Patik Örnekleri

Anasayfa
Patik Modelleri Boncuklu Patik Örnekleri
Kırmızı boncuklu patik

Eski zamanlardan beri büyükler, patik giyme adına birçok ısrarda bulunuyorlar. Küçük yaşlarda bu ısrarlara ne kadar hayır denilse de, belli bir yaştan sonra patikler aranır oluyor. Çeyizlerin vazgeçilmezleri arasında bulunan patikler, kızların çeyizlerinde en az bir iki tane bulunur. Bu yüzden hangi zamanda yaşarsak yaşayalım, patiksiz bir çeyiz asla düşünülemez. Evde ihtiyaç için yapılan patiklerin dışında bir de ev gezmelerinde ve misafirliklerde kullanmak için yapılan süslü, şık ve yeni patikler vardır. Bu patikler modern yaşamın gereklerine uygun olarak tasarlanmaktadır. İki şişle veya beş şişle öreceğiniz patik modellerini aynı zamanda tığla da örebilirsiniz.

Transparan, delikli, bilekten bantlı, boncuklu patik modelleri, yeni sezonda da en çok tercih edilen modellerden olmaktadır. Yeni modellere sahip olan patikler, kışın soğuğundan ayaklarınızı korurken aynı zamanda ayaklarınızın şık görünmesini de sağlar. Patikler ve diğer örgü ürünleri için genellikle hep kış aylarından bahsediliyor. Ancak artık kış aylarının yanı sıra yaz aylarında da ince iplerden örülen patikler tercih edilmektedir. Bu yeni modelli patiklerin, ön veya yan kısımları açık olarak tasarlanarak, ayakların terlemesi önlenmektedir. Birbirinden farklı desen, motif ve modellere göre seçebileceğiniz boncuklu patik örnekleri için dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Yapılan örnekler sade olarak tasarlanıp üzerileri çiçek ve boncuklarla süslenebileceği gibi, direk örgüyü yaparken de desenlerden faydalanabilirsiniz.

Boncuklu Patik Örnekleri

Bayan patik örnekleri için kullanılacak olan boncuklar, yuvarlar, oval, küçük, büyük, renkli ve desenli olarak tercih edilebilir. Boncuklu oyalar, tığ işleri yapılırken daha çok kullanılmaktadır. Tamamı tığ işi ile örülen patiklerin içlerine, boncuklar eklenmektedir. Hediyelik olarak boncuklu patikleri işleyebilirsiniz. Çünkü boncuklar, patikleri normal patiklere oranla daha gösterişli ve kibar halde sundukları için, hediye edilen kişi de bu örnekleri oldukça beğenecektir. Boncukların yanı sıra pullar da patik örneklerine eklenerek farklı tasarımlar ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Boncuklar, sıradan patik modellerinde kullanılabileceği gibi, bilekten bağlamalı, bantlı veya çorap patik modellerinde de kullanılabilmektedir.