Kapat

Boncuklu yazma kenarı yapılışı

Anasayfa
İğne Oyası Boncuklu yazma kenarı yapılışı
Boncuklu yazma kenarı yapılışı

Yazma kenarı modelleri seçerken hanımlar biraz daha şık, biraz daha farklı hatta daha estetik modeller araştırmaktadır. Bunlar arasında boncuklu yazma kenarı yapılışı en çok beğenilenler arasında yer alıyor.

Şık ve Göz Alıcı Boncuklu Yazma Kenarı Yapılışı

Boncuklu modeller daha alımlı ve şık olmaları nedeni ile çok daha fazla tercih edilmektedir. Tığ oyasının içerisine yerleştirilen bocuklarla motif ortaya çıkarılabilirken iğne oyası motifleri içerisinde yer vereceğiniz beyaz boncuklarda oyanızı çok daha gösterişli bir hale getirebiliyor. Seçilen motif yazma kenarlarına işleneceğinde ip renklerinde uyumlu seçimlerin yapılması önemlidir. Boncuk olarak ise yıldız, yaprak ya da normal boncuklarla çok farklı motifler ortaya çıkarılabiliyor. Seçilen tülbent sonrasında boncuklu yazma kenarı yapılışı sırasında kürde işi gül motiflerinin iç kısmına beyaz boncuklar yerleştirebilir ya da daha basit olmasını istiyorsanız tığ işi motiflerinizin kenar kısımlarında boncuklara yer verebilirsiniz. Renk seçimleri yazma kenarı yapılışı öğrenirken en dikkat edilmesi gereken konudur. Öğreneğiniz çok güzel olsa da yanlış renkler kullandığınızda yazmanızda hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Boncuklu modeller aradığınızda yazma oyaları arasında çiçek şeklindeki boncuklarla işlenmiş çok hoş motiflerde bulabilirsiniz. Boncuklar iğne oyası modelleri ile buluştuğunda ise tam bir görsel şölen oluşturacaklardır. Bu alanda boncuklu yazma kenarı yapılışı için seçilen iğne oyalarının kenarlarını boncuklarla süsleyebilirsiniz. Son dönemlerde tek renk yazmaların kenar kısımlarında rengârenk kullanılan boncuklarda oldukça zarif tasarımlar ortaya çıkarmaktadır.

Boncuklu yazma kenarı yapılışı

Boncuklu yazma kenarı yapılışı 1

Boncuklu yazma kenarı yapılışı 2

Boncuklu yazma kenarı yapılışı 2

Boncuklu yazma kenarı yapılışı 4

Boncuklu yazma kenarı yapılışı 5

Boncuklu yazma kenarı yapılışı 6

Boncuklu yazma kenarı yapılışı 7