Kapat

Boya Kalemi Kutusu Yapımı

Anasayfa
Okul Öncesi Boya Kalemi Kutusu Yapımı

Çocukların bayılacağı bu yaratıcı boya kalemi kutusunu dilerseniz çocuklarınızın çalışma masasında, dilerseniz kendi çizim masanızda kullanabilir ya da farklı yaratıcı kullanım yöntemleri geliştirebilirsiniz. Yapımı çok basit olan bu boya kalemi kutusu, dekoratif ve yaratıcı görünümüyle de beğeninizi kazanacak. Boya kalemi kutusu yapımı için gereken malzemeler de şöyle:

Malzemeler:

-Eski kuru boyalar,
-Mukavva,
-Eski mezura,
-Silikon,
-Maket bıçağı.

İlk olarak mukavvadan beş eşit kare parça kesmeniz gerekiyor. Bu kestiğiniz parçaları, üstü açık bir küp oluşturacak şekilde birleştirin. Bir parçayı taban olarak tutun, diğer dört parçayı da dikey olarak onun kenarlarına ve birbirlerine yapıştırın. Bu kalemliğin ana formu hazır olmuş olacak.

Boya Kalemi Kutusu Yapımı 1

Şimdi süsleme işlemine geçebilirsiniz: Elinizdeki kuru boyaların bir rengin tonları şeklinde olması, kalemliğin dekoratif görünümü açısından daha iyi olacaktır. Renk ve ton geçişlerine dikkat ederek, kalemliğin duvarlarına kuru boyaları yan yana yapıştırmaya başlayın.

Boya Kalemi Kutusu Yapımı 2

Yan yana, silme bir şekilde yapıştırdığınız kuru boyalar da bittikten sonra, mezuradan bir parça keserek bu kalemliğin iki kenarına içten yapıştırın. Bu mezura parçası, kutunun sapı olacak.

Boya Kalemi Kutusu Yapımı 3

İşte kalemliğiniz hazır. Dilerseniz farklı depolama şekillerinde de kullanabileceğiniz bu saplı ve renkli boya kalemi kutusu, herkesin çok hoşuna gidecek! Hediye kutusu olarak da iyi bir alternatif olabilir.

Boya Kalemi Kutusu Yapımı 4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir