Kapat

Boyama Çocuk Odası Askısı Yapımı

Anasayfa
Dekorasyon Boyama Çocuk Odası Askısı Yapımı

Çocuk odalarının kendine has eğlenceli havasına uyum sağlayabilecek, hem yetenekleriniz doğrultusunda hobilerini gerçekleştirirken yapım aşamasında sizin de eğlenmenizi sağlayabilecek, hem de eşyalarınızı depolayabileceğiniz renkli bir aksesuar oluşturmanızı sağlayacak bir boyama çocuk odası askısı yapmak ister misiniz? O halde aşağıdaki malzeme listesinde verdiğimiz malzemeleri elde ettikten sonra, görsellere dayanan yapım aşamalarını takip ederek basit yöntemlerle askının yapımını bitirebilirsiniz.

Malzemeler:

-Ahşap parça,
-4 adet askı kancası,
-Renkli ahşap boyaları, (Beyaz, siyah, mavi, kahve tonları, sarı, turuncu.)
-Model kağıdı ve karbon kağıdı.

Çocuk odası askısı, çocuk odalarının renkli görünümüne uyum sağlamak için hayvan desenlerini barındıracak. Bu nedenle aşağıdaki hayvan çizimlerini model olarak alıp kullanmanız gerekiyor. Çizim yeteneğiniz varsa kendi hayvan çizimlerinizi de oluşturabilirsiniz fakat yapamayacaksanız; aşağıdaki görsellerin çıktılarını alıp da uygulayabilirsiniz; karar sizin.

Çocuk Odası Askısı 1

 

Çocuk Odası Askısı 2

Çocuk Odası Askısı 3

Çocuk Odası Askısı 4

Hayvan formlarını çizim ya da çıktı formatıyla, ahşap parçanın üstüne yan yana sığacak şekilde hazırladıktan sonra; aldığınız ham ahşap parçayı alın ve düz beyaz boyayla boyayıp kurumaya bırakın. Ahşap parçanın kuruduğundan emin olduktan sonra alın ve üstüne karbon kağıdını sabitleyin. Karbon kağıdının üstüne de hayvan figürlerinin yer aldığı kağıt modelleri koyun, üst kısımlarından bir bant yardımıyla tutturun ve olduğu gibi üstlerinden geçerek çizin ki ahşap parçanın üstüne hayvan formlarının görüntüsü çıkmış olsun.

Çocuk Odası Askısı 5

Çocuk Odası Askısı 6

Hayvanların formları ahşap parçanın üstünde çıktıktan sonra, artık onları boyamaya başlayabilirsiniz. Zürafayı sarı renkte boyayın. Ardından fili açık mavi, aslanın yeleleyinin olduğu kısmı kahve ve gövdesini de turuncu boyadıktan sonra zebrayı da beyaza boyayın ve kurumaya bırakın. Hayvanların ana renkleri kuruduktan sonra, şimdi sırada detaylandırarak boyama aşaması var. Zürafanın ayaklarını, arkadaki saç kısımlarını ve beneklerini kahverengine boyadıktan sonra kulaklarını biraz turuncuya kaçan bir tonda boyayın ve yapabiliyorsanız gölgelendirme yapın. Filin vücudunun çevresini bir ton koyu maviyle geçin ve ışıklandırma yapın. Aslanın yelelerini belirginleştirin; vücudunda turuncu renkte gölgelendirmeler yapın. Son olarak zebranın etrafını çizin ve içine siyah şeritlerini, ayaklarındaki siyah renkleri, saçlarını ve yüz çizgilerini yapın; ardından askıyı kurumaya bırakın. Askı kancalarını alın ve birini sarı, birini turuncu, birini mavi, birini de siyah renkte boyayıp onları da kurumaya bırakın. Bütün boyalar kuruduktan sonra, askı kancalarını hayvanların kuyruklarının olması gereken noktaya monte edin. Her hayvanın kuyruğunun kendi renginde olmasını ihmal etmeyin. Böylece çocuk odası askısı bitmiş olacak.

Çocuk Odası Askısı 7

Dilerseniz dekoratif dallar, çiçekler, çimenler vs. de çizebilir ve askıya orman görünümü verebilirsiniz.

Çocuk Odası Askısı 8