Kapat

Bozuk Kulaklıktan Bileklik Yapımı

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Bozuk Kulaklıktan Bileklik Yapımı

    Sürekli dolanan, kopan ve bozulan kulaklıklarınızı atmak yerine onlardan güzel ve trend bileklikler yapabilirsiniz. Rengarenk yapıları ve plastik dokularıyla sağlam bileklikler oluşturabileceğiniz kulaklıklar, harika örgü ipleri haline gelebiliyor. Bu modern ve farklı bileklik modeli için bozulmuş olan, eski bir kulaklığınızı kullanabilirsiniz. Sadece bir kulaklık, bir makas ve bir kaleme ihtiyacınız olan bu kendin yap projesi, doğaya zarar vermenizi engelleyerek geri dönüşüme de katkıda bulunmanızı sağlayacak. İşte adım adım bozuk kulaklıktan bileklik yapımı…

Bozuk Kulaklıktan Bileklik Yapımı 1

Eski bozuk kulaklığınızı alın ve kulaklık kısımlarını keserek sadece plastik kablonun kalmasını sağlayın. Kulaklığı ortasından ayırarak iki ip haline getirin. Ardından evdeki herhangi bir kalemi alın ve her iki kabloyu da ortasından birinci görselde görüldüğü gibi büküp halka oluşturarak kalemin iki ucuna takın. Yan yana getirdiğiniz kablo iplerinizi şimdi örmeye başlayabilirsiniz. İki taraftan da ikişer kablo ucu sarkmış olacak: Bu uçların birini alıp diğer kısımdaki iki kablonun arasından geçirin. Diğer kısımdaki dışta bulunan kabloyu da alın ve aynı şekilde diğer tarafın ortasından geçirin: Böylece 3. görseldeki görüntüyü elde etmiş olacaksınız.

Bozuk Kulaklıktan Bileklik Yapımı 2

Ardından geçirmiş olduğunuz bu  kablo uçlarını aşağıya doğru düz bir hale getirin ve yine aynı işlemi tekrarlayın. Bileklik bileğinize uygun bir uzunluğa gelene kadar bu örgü stilini tekrarlayaarak bilekliği uzatın. Dilediğiniz uzunluğa eriştiğinizde ucuna düğüm atın ve modern bilekliğinizin tadını çıkarın!