Kapat

Brezilya Nakışı Seccade Örnekleri

Anasayfa
El İşleri Brezilya Nakışı Seccade Örnekleri
Brezilya nakışı seccade

Yapılışı çok uzun süren ve zor olan Brezilya nakışı örnekleri, yeni sezonda da her alandaki çalışmalarıyla dikkat çeken örneklerden olmayı başarmıştır. Bohça takımları, Brezilya nakışlı havlu kenarları, Brezilya nakışı seccade örnekleri, salon ve mutfak takımları ve masa örtüleri alanında Brezilya nakışı örneklerine rastlanmaktadır. Türk hanımlarının el emekleri ve becerileri gibi Brezilyalı bayanların da el becerileri oldukça kuvvetli ki, her alanda yapılmış örnek çalışmaları bulunuyor. Kumaşların üzerine, kurdele nakışı gibi işlenen Brezilya nakışı örnekleri, seccadeler için de fazlaca tercih edilen bir modeldir.

Brezilya nakışı seccade modelleri için yapılan motifli işleme örnekleri, huzur veren çiçeklerin kullanılmasından oluşmaktadır. Genellikle beyaz kumaş üzeri için tasarlanan Brezilya işlemeleri, tercihe göre farklı renkteki düz kumaşlara tasarlanarak da kullanılabilir. Kurdele nakışı gibi yapılan Brezilya nakışının, diğer nakışlara göre çok bir farkı yoktur. Yine kurdeleler kullanılarak yapılan Brezilya nakışları, üç boyutlu bir görünüme sahip olduğu için, şıklığı ve görselliği ön plana çıkaran bir yapıdadır. Brezilya nakışı seccade takımları için, aynı ya da farklı modeller kullanılarak, yine aynı veya farklı kumaşlar üzerine nakış işlemeleri yapılabilir. Brezilya nakışı örnekleri, seccadelerin sadece ön kısımlarında kullanılabileceği gibi, seccadenin etrafını çevreleyecek biçimde de tasarlanabilir. Her renk ve desenin kullanılabileceği seccade örnekleri için, Brezilya nakışı modeli, çok doğru bir seçim olacaktır.

Brezilya Nakışı Seccade Örnekleri

Brezilya nakışı işi, Brezilya nakışı seccadeler için uygun olmakla birlikte çok zor ve zahmetli yapılan bir nakış işidir. Genellikle bayanlar Brezilya nakışlarını öğrenebilmek için, el işleri ile ilgili açılan kursları tercih etmektedir. Kumaş üzerine yapılan bu nakış, ilk önce bir kağıt üzerine desenin çıkarılmasıyla oluşturulur. Belirlenen kumaş, kullanılacağı alanın boyutlarına göre kesilerek, üzerine kurşun kalemler nakışların çizimleri yapılır. Özel ipler ve iğnesi ile yapılan Brezilya nakışı, bu sayede kumaşlara işlenebilir hale gelir. Son derece güzel bir görünüme sahip olan bu harika, kabarık örnek aynı zamanda moda olan takımlardan oluşmaktadır. Sarma ve dolama gibi örneklerin yapılabileceği Brezilya nakışı, her alanda kullanıma uygun bir el işidir.