Kapat

Bulut Çocuk Odası Dekoru Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Bulut Çocuk Odası Dekoru Yapımı
Bulut Çocuk Odası Dekoru Yapımı

Çocuklarınızı ya da kendi içinizdeki çocuğu mutlu edecek bir dekor yapmak istiyorsanız; bu bulut dekor çok hoşunuza gidecek. Rengarenk ve iç açıcı görüntüsüyle, dilerseniz dekor olarak ya da bebek beşiklerinin üstüne dönence olarak da kullanabileceğiniz bu harika bulut çok güzel görünüyor. Yapmanız gereken sadece birkaç basit malzeme bulmak.

Gereken Malzemeler:

-Beyaz ya da gri kumaş,
-Elyaf,
-El işi kağıdı,
-Dikiş malzemeleri.

Seçtiğiniz kumaştan bir adet büyük bir yuvarlak parça kesin ve etrafını dikiş ipiyle geçerek lastik gibi sıkın; bir bohça oluşacaktır. Bu bohçanın içini elyafla doldurun ve bükerek dikin. Elinizde bohça gibi

Bulut Çocuk Odası Dekoru Yapımı

Bu yuvarlak parça bulutunuzun ta kendisi olacak. Hadi buluta biraz daha şekil verelim:

Bu yuvarlak parçayı önce tam ortasından sıkacak şekilde dikin ve iki adet boğum oluşturun. Sonra bu boğumları da dikerek ikiye bölün ve dört adet boğum oluşturun. Sonra çıkan boğumları da dikerek iki boğuma dönüştürün ve elinizde birçok yuvarlak boğum oluşmasını sağlayın.

Bulut Çocuk Odası Dekoru Yapımı

Dikişle yapılan bu boğumlar bulutların pofuduk kısımları gibi görünecektir. Şimdi sıra kuşların yapımında. El işi kağıtlarını alıp origami kuşlar yapmanız gerekiyor. Origami (Kağıt katlama sanatı) yapmayı bilmiyorsanız dert etmeyin; kuşun yapımını açıklamalı olarak anlatan görselimize bakarak da kolayca yapabilirsiniz.
Bulut Çocuk Odası Dekoru Yapımı

Kağıdı yukarıdaki görselde olan adımları izleyerek işaretli yerlerden katlayın ve adım adım giderek kuşları oluşturun. Oluşturduğunuz bu kuşları bulutun altına iple takmanız gerekiyor. Ne kadar farklı renk ve boyutlarda kuş yaparsanız süsünüz o kadar eğlenceli olacaktır. İşte bitti bile! Bu süsü bir çembere takarak bebek beşiklerinin üstünde dönence olarak da kullanabilirsiniz. Ya da rüzgar çanı formunda kullanmak için bir iki iple küçük çanlar ekleyerek balkonunuza da takabilirsiniz. Çocuk odalarında dekoratif ve şirin bir görüntü oluşturacağı da kesin.

Dilerseniz bulutun altına kuş yerine yağmuş damlaları da yapabilirsiniz.

Bulut Çocuk Odası Dekoru Yapımı

Ya da ponponlardan kar yapıp bir kar bulutu haline getirebilirsiniz; neden olmasın?

Bulut Çocuk Odası Dekoru Yapımı