Kapat

Canavar Defter Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Canavar Defter Yapımı

Farklı ve dikkat çekici aksesuarları seviyorsanız; sizin de farklı bir insan olduğunuzu söyleyebiliriz. Eğlenceli ve güzel tasarımlar, her zaman yaşam enerjinizi de olumlu yönde etkileyecektir; yapımını anlatacağımız canavar defter gibi. Büyük küçük, her yaştan her insanın beğeneceği bu canavar şeklindeki defteri isterseniz çantanızdan hiç ayırmayacağınız bir not defteri olacak kullanabilir, isterseniz de çocuk yaştakilere hediye olarak verebilirsiniz. Sevimli bir canavar olan bu notluk, yapımı kolay olmanın yanı sıra bütçenizi de yormayacak. Yazmayı, çizmeyi seviyorsanız ya da sürekli not almanız gereken durumlarla karşılaşıyorsanız; bu küçük sevimli canavar kurtarıcınız olacak. İşte canavar şeklindeki not defteri yapımı için ihtiyacınız olanların listesi:

Malzemeler:

-2 adet küçük, kare ahşap parça,
-Tüylü peluş kumaş,
-Kırmızı ve beyaz renklerde keçe kumaş,
-Kare yapışkanlı not kağıtları,
-Kuvvetli bir yapıştırıcı,
-Plastik hazır gözler,
-Makas.

Canavar Defter Yapımı 1

Malzemeleri kendi zevkinize göre hazırladıktan sonra, canavar defterin yapım aşamasına geçebilirsiniz. İlk önce ince ahşap tablaları kürklü peluş kumaşla kaplama aşamasından başlayalım. Tabladan biraz daha geniş pay bırakarak kestiğiniz peluş kumaşı, silikon ya da tekstil tutkalı gibi güçlü yapıştırıcılar yardımıyla tablaya yapıştırın ve ardından artan kenar kısımlarını diğer tarafa doğru katlayarak uçlarını da yapıştırın.

Canavar Defter Yapımı 2

İki parçaya da aynı işlemi yaptıktan sonra, ortada kalan boş kısmını kaplaması için kırmızı keçe kumaştan kestiğiniz iki adet parçayı bu alana ortalayarak yapıştırmanız gerekiyor. Bu parçaları yapıştırmadan önce, iki adet kalın kurdele parçasını iki parçanın arasına gelecek şekilde, aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi yapıştırın. Üstüne kırmızı keçe parçaları yapıştırın. Bu kurdeleler, iki parçanın birbirine bağlanmasında ve defterin dış kısmının oluşmasında size yardımcı olacak.

Canavar Defter Yapımı 3

Canavar Defter Yapımı 4

Defterin dış kısmı bitti; şimdi sıra dekoratif dokunuşlara geldi. Yapışkanlı gözleri kürk kısma ortalayarak yapıştırın ve canavarın gözlerini oluşturun.

Canavar Defter Yapımı 5

Canavarın gözlerini yaptıktan sonra, kırmızı keçeden kestiğiniz yarım daire şeklindeki dil formunu dikin ve canavarın ağzının içine dışarı sarkacak şekilde yapıştırın.

Canavar Defter Yapımı 6

Alt kısma canavarın dilini yapıştırdıktan sonra, canavarın ağzının üst kısmına beyaz keçeden kestiğiniz diş formlarını yapıştırın. Son olarak iç kısma kare not kağıtlarını da yapıştırdıktan sonra canavar not defteriniz bitmiş olacak; güle güle kullanın.

Canavar Defter Yapımı 7

Canavar Defter Yapımı 8

Canavar Defter Yapımı 9