Kapat

CD İle Mumluk Yapımı

Anasayfa
Hobiler CD İle Mumluk Yapımı

Ev dekorasyonuna önem verenler, kendin yap fikirlerini sık sık kullanmaktadır. Hem elinizde olan malzemeleri değerlendirmek, hem de boş vakitlerinizi verimli geçirmek istiyorsanız bu projelerden faydalanabilirsiniz. Özellikle, el emeği ile yapılanlara önem verenler için oldukça idealdir.

Evinize, küçük dokunuşlar ile değişiklikler yapabilirsiniz. Yapılan araştırmalar ile ortamda yapılan değişiklikler, insanın ruh sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Her gün bulunduğunuz ortamda, değişiklik yapmak bu yüzden oldukça önemlidir. Bayanların, vakitlerinin pek çok kısmını evde geçirdikleri düşünülürse bu en çok bayanlar için faydalıdır denilebilir.

CD İle Mumluk Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonun da kullanılan birçok objeden öne geçmiş olan mumluklar, evinizin her alanın da kullanılabilecek bir dekorasyon alternatifidir. Salonda, mutfakta ve hatta banyonuzu mumluk ile renklendirebilirsiniz.

Yapılışı oldukça pratik olan bu mumluk için, kullanmanız gereken malzemeler oldukça azdır. Fakat buna rağmen elde edilen mumluk, şaşırtıcı derecede güzel olacaktır. Sizde eviniz için küçük değişiklikler düşünüyorsanız hemen başlayabilirsiniz.

CD İle Mumluk Yaparken Kullanılacak Malzemeler Nelerdir?

  • CD
  • Bilye
  • Tutkal
  • Mum

CD İle Mumluk Yapılışı

  • CD ile mumluk yaparken öncelikle, düz bir zemin üzerinde yapmanız önerilmektedir. Böylelikle daha rahat bir çalışma alanı oluşturmuş olursunuz. Masa bu iş için oldukça idealdir.
  • Masanın üzerine, CD’yi ters çevirerek koyun. Yani CD’nin ters tarafı yukarı bakacak şekilde olmalı.
  • CD’nin en dış kısmında başlayarak, ince bir şerit halinde tutkalı sürün. Bu daha pratik yapmanızı sağlayacaktır. Daha sonra, tutkalın üzerine bilyeleri dip dibe olacak şekilde dizin. Tutkalın kurumaması için hızlı davranmalısınız. Eğer yetişemiyorsanız, bilyeleri tek tek tutkallayıp öyle yapabilirsiniz.
  • Bir kat yaptığınız bilyelerin üzerine, aynı şekilde bir kap daha bile dizmelisiniz. Burada, iki bilyenin arasına bir bilye gelecek şekilde yapmalısınız. Diğer türlü bilyelerin sabit kalması oldukça güç olacaktır. Bu şekilde bir kat daha yaptıktan sonra tutkalın kuruması için bir süre bekleyin.
  • Küçük bir mum edinin ve yapmış olduğunuz mumluğun tam ortasına yerleştirin. İstediğiniz zaman mumu yakarak kullanabilirsiniz.

CD ile mumluk

“CD İle Mumluk Yapımı” üzerine 2 yorum

  1. Sevim says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir