Çeyizlik Havlu Kenarı Yapılışı

Çeyiz bohçalarının olmazsa olmazlarından havluları süslemeniz için çeyizlik havlu kenarı yapılışı modelini mutlaka incelemelisiniz.

Bir genç kızın sandığındaki olmazsa olmazlar arasında yer alan havlular için çeyizlik havlu kenarı yapılışı araştırmalarında günlük ve özel gün kullanımları için farklı modeller sunulabilir.

Farklı modellerde Çeyizlik Havlu Kenarı Yapılışı

Daha günlük kullanımlar için hafif ve küçük modeller tercih edilirken, özel günler için kullanımlarda çok daha gösterişli, simli iplerden ya da boncuklarla oluşturulmuş motifler tercih edilebilir. Yapılacak çeyizlik havlu kenarı örneklerinde gümüş ya da altın renklerindeki parlak renkler şık modeller oluşturmaktadır. Kenar kısımlarına yapılan oyaların yanında havluların orta kısımlardan da farklı tasarımlara yer verilebiliyor. Çeyiz serilirken çok hoş kullanımlar oluşturabiliyor. Bu alanda çeyizlik havlu kenarı yapılışı için kurdeleler, boncuklar, simli ipler de kullanılabiliyor. Tığ oyası modellerinde çiçekler, kuşlar, kelebekler kullanılabiliyor. Beyaz iplerler örülen bu motiflerin kenar kısımları simli iplerle dönülerek zarif ve kibar kullanımlar oluşturulabiliyor.

Çeyizlerin daha gösterişli olması için iğne oyası modelleri tercih edilmektedir. Havluların kenar kısımlarında, orta göbek kısımlarında uyumlu motifler ile çok hoş havlular elde edilmektedir. Çeyizlik havlular seçilirken kalite özelliklerine de dikkat etmek gereklidir. Bazı havlular çok daha hızlı sertleşebiliyor. Bunun yanında çeyizlik havlu kenarı yapılışı için çok daha gösterişli modeller tercih edilmektedir. Farklı renk uyumları ile çok daha şık ve zarif modeller ortaya çıkarılabiliyor. Bu alanda tercih edilen iğne oyaları ise daha geniş ebatlarda ve simli iplerle yapılmaktadır.

Çeyizlik Havlu Kenarı Yapılışı

Çeyizlik Havlu Kenarı Yapılışı 1

Çeyizlik Havlu Kenarı Yapılışı 2