Kapat

Çiçek Motifli Yuvarlak Lif Yapımı

Anasayfa
Lif Modelleri Çiçek Motifli Yuvarlak Lif Yapımı

Çiçek motifli yuvarlak lif yapımı ile yine güzel bir örnekle anlatımlı bir şekilde lif örmeye devam ediyoruz.

Stitchland sayfasında görmüş olduğum modeli hemen sizlerle paylaşmak istedim. Çiçek motifler ile süslenmiş yuvarlak lif modeli harika görünüyor.  Çilek Motifli Lif Yapılışı daha önce paylaşmıştık. Fakat o örnek kare bir lif olarak yapılmıştı. Şimdiki örneğimiz de çiçek motifli fakat yuvarlak bir lif örneğinin yapılışı anlatılmıştır.

Çiçek motifli yuvarlak lif yapımı resimli anlatımlı olarak paylaşılmıştır. Adım adım takip ederseniz nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Çiçek Motifli Yuvarlak Lif Yapımı

4. sırayı örerken ilk yapraklarımızı yapmaya başlıyoruz.  Yaprakları yatay fıstıklaır sayarak yapıyoruz. 1 yatay fıstık beyaz iple örüyoruz, 2. ve 3. yatay fısıtklar yeşil iple, 4. yatay fıstık tekrar beyaz iple. Yatay fıstıktan kastım yaptığınz her 3 lü fıstık bir yatay fıstık oluşturur. 5. sırada çiçeğimizi yapıp üzerine 2 sıra fıstık örmeye devam ediyoruz. 8. sırada tekrar yapraklarımızı yapmaya başlıyoruz. Bu sırada her dilimde 2şer tane yaprak olacak. Yine bir yatay fıstıktan sonr ayaprak yapmaya başlayacağız, 2 yaprağın arasında 2 yatay fıstık olacak ve sonra bir yaprak daha yapacağız. Bu şekilde devam edip lifimizi bitireceğiz.

Çiçek Motifli Yuvarlak Lif Yapımı 1

Evet lif burada bitiyor ama sakın beyaz ipi koparmayın şimdi sıra lifi süslemeye geldi.

Çiçek Motifli Yuvarlak Lif Yapımı 2

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi örümcek yapmaya başlıyoruz. “Bir örümcek, tepesine bir pırtık (3 zincir tepeye sık iğne, 3 zincir aynı yere sık iğne, 3 zincir aynı yere sık iğne), bir örümcek sonraki iki yatay fıstığın ortasına sık iğne” bunu lifin tüm çevresine yapıyoruz.

Çiçek Motifli Yuvarlak Lif Yapımı 3

Lifimizin bir etabı daha bitiyor ve geldi sıra son sıradaki yaprakların çiçeklerini yapmaya. Tek yapmanız gereken çiçek için kullanacağınız ipi yaprağın tam ortasına sabitlemek ve bir fısıtk yapmak, sabitleyin, bu fıstığın tepesine bir fıstık sabitlemeden ilk fıstığın dibine bir fısıtk yapın ve ikisini birlikte sabitleyin. Bir çiçeğimiz bitti, ipi koparın sonraki yaprağa geçin. Bu şekilde lifin etrafına çiçek yapmaya devam edin.

Çiçek Motifli Yuvarlak Lif Yapımı 4

Çiçek Motifli Yuvarlak Lif Yapımı 5

Herşey bitince açıkta kalan ipleri örgünün içine alın ve kesin. Lifimiz şimdi bitti. Güle güle kullanın 🙂

Çiçek Motifli Yuvarlak Lif Yapımı 6

Çiçek Motifli Yuvarlak Lif Yapımı 7

Model için Stitcland’a teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir