Kapat

Çiçekli boncuk oyası yapılışı

Anasayfa
Oya Modelleri Çiçekli boncuk oyası yapılışı
Çiçekli boncuk oyası yapılışı

Yazma ve havlu kenarlarını boncuklar ile süslemek istiyorsanız çiçekli boncuk oyası yapılışı ile bunu mutlaka öğrenmelisiniz.

Çiçekler her zaman baharı hatırlatan motifler olarak insanlara huzur verir. Hanımların da yazma kenarları için çiçekli boncuk oyası yapılışı seçimleri çok daha şık ve kibar bir görüntü oluşturması nedeni ile olmaktadır.

Farklı ve zarif görünümleri ile Çiçekli Bocuk Oyası Yapılışı

Çiçek şeklindeki motifler oya modelleri içerine çok pratik bir şekilde yerleştirilebiliyor. Ancak bunun yanında boncuklarla kendi başınıza da şık çiçekli oyalar elde edebilirsiniz. Pembe boncuklarla hazırlanan çiçek motifinin orta kısmındaki beyaz boncuk ile modelinizi tamamlayabilir, basit bir iğne oyasını şık bir modele bu küçük eklentilerle çevirebilirsiniz. Arpa boncuk çeşitleri ile de çiçekli boncuk oyası yapılışı öğrenebilir ve modelleriniz arasında kullandığınız çiçek motifinde boncuklarla da çok daha zarif modeller elde edebilirsiniz. Motiflerin arasında boncuk oyası modelleri kullanabileceğiniz gibi tüm motifi boncuklarla işleyerek çok daha gösterişli modeller de oluşturabilirsiniz.

Çiçekli boncuk oyası yapılışı 25

En çok tercih edilen boncuklu yazma oyası modelleri ise iğne oyalarındaki yapraklar kenarında kullanılan çiçek motifleri olmaktadır. Bu sayede yazmaların kenar kısmı çiçek bahçelerini andıracaktır. Bu alanda çiçekli boncuk oyası yapılışı için çiçek motiflerinde yazmalar seçebilirsiniz. Çiçek renkleri ile uyumlu olacak boncuklu oyalar, şık bir uyum ortaya çıkaracaktır. Bazı modellerde ise yazmanın kenar kısımlarında kullanılan renklerle uyumlu olarak tamamlanan oya modelleri de zarif modeller oluşturacaktır. İğne oyası modelleri her zaman için çeyizlerin en gözde parçaları olmakta, genç kızlar boncuklu iğne oyası modellerini çokça tercih etmektedir.

Çiçekli boncuk oyası yapılışı