Kapat

Çiçekli tülbent oyası yapılışı

Anasayfa
İğne Oyası Çiçekli tülbent oyası yapılışı

El işi başörtüleri yapmak istiyorsanız çiçekli tülbent yapılışı ile sizlere çok güzel bir modelin nasıl yapıldığını gösteriyoruz.

El emeği göz nuru tülbentler, genç kızların çeyiz sandığında çok önemli bir yer tutar. Farklı motifler bulunmakta ve en çok çiçekli tülbent oyası yapılışı merak konusu olmaktadır.

Çiçekli Tülbent Oyası Yapılışı İçin Püf Noktalar

Tığ ile yapılmak istenen oya motiflerinde zincirle başlanır. Elde edilen yuvarlağın arkasından yuvarlağın üst sırasına kutucuklar yapılır. Zincir çekerek ve tığ üstünden iki defa dolayarak kutucukların iç kısmı doldurulduğunda çiçek motifiniz oluşacaktır. Tülbent seçimi ve ona uyumlu renk seçimi de çiçekli tülbent oyası yapılışında önemli olmaktadır. Çeyizlerin en özel tülbentleri için ise iğne oyaları tercih edilir. İlk etapta tülbent kenarları yapılır. İğne ile kenar kısımları yapılırken dikkat edilmelidir. Üzerine yapılacak oyanın güzel durması açısından kenar kısımlarının çok muntazam bir şekilde tamamlanması gereklidir.

Çiçekli tülbent oyası yapılışı 16

Özellikle iğne oyası modelleri paha biçilmez değerleri ile son zamanlarda çok fazla rağbet görmektedir. Oldukça zarif modeller arasında çok farklı desenler ve tasarımlar bulunmaktadır. Bazen yeşil dallar üzerinde kırmızı çiçeklerle elde edilen mükemmel uyum bazen ise yapılan örneklerden rengârenk çiçekler kullanılabilmektedir. İster tığ, ister iğne oyaları olsun çiçekli tülbent oyası yapılışı hakkında bilgi sahibi olmak için tülbent ve renk seçimleriniz önemli olmaktadır. Çiçekli motifler her zaman için daha zarif desenler ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle bayanlar özellikle tülbent oyası seçerken, daha zarif duran bu desenleri tercih etmektedir.

Çiçekli tülbent oyası yapılışı