Clutch Çanta Yapımı

Kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan çantalar, eşyalarını yanlarında taşımayı sağlamanın yanında modaya uygun olan bir aksesuar formunda da kullanılıyor.


Clutch Çanta Yapımı

Kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan çantalar, eşyalarını yanlarında taşımayı sağlamanın yanında modaya uygun olan bir aksesuar formunda da kullanılıyor. Özellikle son yıllarda çok tercih edilen ve trend olan, her tarzda kıyafetle uyum sağlayan Clutch çanta modelleri genelde en pahalı çanta modelleri arasında yer alıyor. Kendi clutch çantanızı kendiniz yapabilirsiniz; sıradan modellerin yerine tamamen kendi beğenilerinizi yansıtabileceğiniz, size has bir modelle kıyafetlerinizi tamamlayabilirsiniz. İşte clutch çanta için size gereken malzemeler:

-Bir parça süet ya da sahte deri kumaş,
-Desenli ve hareketli, öteki parçayla uyumlu olabilecek bir parça kumaş,
-İç astar için düz renkli bir kumaş,
-Uyumlu renk ve boyutta bir fermuar,
-Dikiş malzemeleri.

Clutch Çanta Yapımı 1

Çantayı yapmaya başlamadan önce, istediğiniz boyutu belirlemeniz gerekiyor. Belirledikten sonra, deri kumaş parçanızdan uzun dikdörtgen şeklinde iki eşit parça kesin. Ardından desenli kumaştan da bu deri parçanın genişliği kadar ama biraz daha uzun iki parça kesin. Bu parçaları iki iki birbirine dikmeniz gerekiyor.

Clutch Çanta Yapımı 2

Bütün kumaş parçalarını ters çevirin ve tersinden bir desenli bir deri kumaşı birbirine olmak üzere ayrı ayrı ikişer ikişer dikin. Bu işlemden sonra iki parçayı da üç kenarından birbirine dikin. Bu işlemden sonra, sıra çantanın astar kısmının dikim aşamasına geliyor. Yine çantayla aynı boyda astar kumaşını kestikten sonra, bu kumaşların üç kenarını dikin. Çantanın açıkta kalan üst kısmının dışına astarın da açıkta kalan üst kısmı aynı yere gelecek şekilde astarı dikin. Fermuarı da diktikten sonra, çantanın alt köşe kısımlarını daha oval hale getirmek için dikin. Çantanın yüzünü çevirin ve kullanmaya başlayın!

Clutch Çanta Yapımı 3

İşte çantanız bitti bile; artık güle güle kullanabilirsiniz.

Clutch Çanta Yapımı 4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,568 Saniyede Olu