Kapat

Çocuk Odası Askısı Yapımı

Anasayfa
Dekorasyon Çocuk Odası Askısı Yapımı

Evinizin dekorasyonu, evin rengini ve enerjisini düzenlediği kadar sizin enerjinizi de etkiler. Bu nedenle her zaman eğlenceli bir karakteri olanların evlerinde tercih ettikleri daha renkli ve eğlenceli ürünlerden oluşurken, daha karamsar insanların evlerinde koyu ve ağır tonlar, klasik mobilyalar ve sade dekorasyonlar göze çarpar. Siz de neşeli, eğlenceli, renkli bir ev oluşturmak istiyorsanız ya da çocuklarınız varsa ve odalarında onların ruhlarına yakışacak şekilde renkli ve eğlenceli dekor obeleri tercih etmek istiyorsanız; kullanışlı olduğu kadar sevimli de olan bu çocuk odası askısını çok beğeneceksiniz. Yapımı kolay olmasının yanı sıra az maliyetle altından kalkabileceğiniz, henüz yapım aşamasındayken bile eğlenmenizi sağlayacak olan bu askıları çocuklarınızla birlikte de yapabilirsiniz. Çocuk odası askısının yapımında birkaç malzemeye ihtiyacınız var.

Malzemeler:

-Tel, (Çok ince olmayan fakat bükebileceğiniz kalınlıkta bir tel olmalı.)
-Farklı renkte boyalar ve fırça,
-Tutkal,
-Kesici alet,
-Elektrik bantı ve gazete kağıdı.

Bu eğlenceli ve sevimli çocuk odası askıları, sevimli canavarlar ve hayvanların formunda olacak. Bu nedenle yapmak istediğiniz hayvanın suratını yansıtacak şekilde telinize şekil vermeniz daha doğru olacaktır. Bizim örneğimiz, sevimli bir canavarın yapımı üzerine: Teli ilk görselde gördüğünüz gibi orta kısmı yuvarlak bir kafa oluşturacak, alt kısmı da öne doğru uzanıp hafif yukarı bakan iki bacak formunda olacak şekilde bükün. Kestiğiniz küçük tel parçalarını, ilk görseldeki ana formun aralarını dolduracak şekilde sararacak elinizdeki telden askı formunu ikinci görseldeki haline dönüştürün.

Çocuk Odası Askısı Yapımı 1

Burada önemli olan nokta: Bu formun alt kısmından iki kolun uzanması ve bu kolların askılarda olduğu gibi yukarı doğru bakmasıdır. Geri kalan kısmında yapmak istediğiniz hayvanın formunu kullanabilir, kendi şeklinizi oluşturabilirsiniz. Şekil verdiğiniz tel sonucunda dilediğiniz görüntüye ulaştıktan sonra, elektrik bantıyla ara ara boşluklar bırakarak tellerin etrafını sarın. Bu işlemin arından tutkalladığınız gazete kağıtlarını elektrik bantlarıyla güçlendirdiğiniz iskeletin etrafına sarın. Elektrik bantı gazete kağıtlarının boşluğa denk gelip yırtılmasını önlerken, tutkal gazete kağıtlarının sert bir hal almasını sağlayacaktır. Tüm şeklin etrafını olduğu gibi tutkal ve gazeteyle sardıktan sonra kurumaya bırakın. Daha güçlü ve sert bir askıya sahip olmak istiyorsanız; alçı bantlarını da kullanabilirsiniz.

Çocuk Odası Askısı Yapımı 2

Her yerinin iyice kuruduğundan emin olduğunuz askıyı alın ve dekoratif boyama kısmına geçin. Zaten beyaz olmuş olan sevimli canavar formunun ortasında suratı olacak beyaz bir kısım bıraktıktan sonra, etrafında kalan kısmı yeşile boyayın. Ortada kalan beyaz kısmı mavi boyayıp yanaklarında beyaz iki adet boşluk bırakın ve sevimli canavarın sevimli yüzünü oluşturun. Siz tercih ettiğiniz forma ve hayvana göre bir surat yapabilir, bu işlem için aşağıda görselini verdiğimiz birkaç örneği inceleyebilirsiniz.

Çocuk Odası Askısı Yapımı 3

Sevimli çocuk odası askılarınız bitti; dilediğiniz kadar askı yapabilir, hepsini çocuklarınızın ulaşabilecekleri bir uzunlukta duvara asabilir ve çocuklarınızın kıyafetlerinden aksesuarlarına kadar dilediğiniz eşyalarını bu askılara asabilirsiniz.

Cocuk Odasi Askisi Yapimi 4

Çocuk Odası Askısı Yapımı 5