Çocuk Odası İçin Askı Yapımı

Çocukların renkli ve eğlenceli dünyaları, en az onlar kadar renkli ve eğlenceli olan bir odada yaşamayı hak ediyor. Çocuklarınızın odasını yaparken belli bir konsepte bağlı kalmanız ya da uyumlu, ilham verici, canlı renkleri ve objeleri kullanmanız çok önemlidir. Hoşunuza giden tasarım ürünlere yüksek bütçeler ayırmak zorunda değilsiniz; çocuğunuzun odası için eğlenceli aksesuar ve parçaları siz de yapabilirsiniz. Şimdi size anlatacağımız çocuk odası askısı da bu fikirlerden biri. Yapımı oldukça basit olmasına rağmen çok şık ve eğlenceli duran bu askılar, çocuğunuzun odasını güzelleştirirken eşyalarını toparlamasında da yardımcı olacak.

Çocuk Odası İçin Askı Yapımı

Size gereken malzemeler de kolayca bulabileceğiniz, ucuz malzemeler:

 Bir tahta parçası,
 Plastik hayvan oyuncakları,
 Dilediğiniz renkte bir boya,
 Kesici alet ve kuvvetli bir yapıştırıcı.
Çocuk Odası İçin Askı Yapımı

Bütün oyuncakçılarda, hatta pazarda bile bulabileceğiniz poşette toplu halde satılan plastik hayvanlar, askınızın yapımında büyük bir önem taşıyor. İlk olarak seçtiğiniz tahta parçasını seçtiğiniz boyayla boyayın ve kurumaya bırakın. Bu sırada kesici alet yardımıyla plastik hayvanları  tam ortasından kesin.

Çocuk Odası İçin Askı Yapımı

Düzgün bir şekilde kesmeye özen gösterin çünkü bu yarım hayvanlar, sizin askınız olacak. Tahta parçasının kuruduğundan emin olduktan sonra, tahtanızın üstüne belirli aralıklarla askı takılabilecek noktaları işaretleyin. Seçtiğiniz kuvvetli yapıştırıcı malzeme yardımıyla, yartım hayvanları bu noktalara yapıştırın. Bu işlemi yaparken hayvanların sadece yüzlerinin olduğu kısmı da kullanabilirsiniz, belden alt kısımlarını ters yapıştırarak da kullanabilirsiniz; tercih sizin.

Çocuk Odası İçin Askı Yapımı

Bu eğlenceli ve sevimli askılar, çok işinize yarayacak. Dilerseniz bu askıları banyonuzda ya da kendi odanızda bile kullanabilirsiniz. Farklı tasarımı ve canlı renkleriyle çocuklarınızın çok hoşuna gidecek olan bu askılar, özel tasarım ürünler gibi görünüyor!

Çocuk Odası İçin Askı Yapımı